سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
جمعه 29 بهمن 1395 :: نویسنده : شهلا شیخ

 

انرژی نهفتهٔ درون انسان – توانایی ماورای الطبیعه انسان

سرآغاز

انرژی حیاتی، جنبة نادیدنی هستی است که جهان را شکل می‌دهد و همه چیز را به جنبش درمی‌آورد. این انرژی قابل دیدن و لمس کردن نیست، اما مانند هوایی که تنفس می‌کنیم ما را دربرگرفته و موجب ایجاد توازن در روح، روان و جسم ما می‌شود. نیروی ذاتی روح به صورت بالقوه و نهفته در روح تمام انسان‌ها وجود دارد.

آدمی ساخته افکار خویش است، فردا همان خواهد شد که امروز به آن می‌اندیشد.

·        انسان تنها می‌تواند آن باشد که خود را چنان می‌بیند؛ و تنها می‌تواند به جایی برسد که خود را در آنجا می‌بیند.


       درخت از ریشه‌اش آب می‌خورد آدمیزاد از باطنش

·         ما انسان‌ها در درونمان از یک قابلیتی برخورداریم به نام قدرت تبدیل فکر و نیت به اشیا و اتفاقای حقیقی و واقعی و فیزیکی!

·        به هر چیزی که فکر می‌کنید، آن چیز به سمت شما جذب می‌شود. شروع کار با فکر است، پس باید به شدت مواظب چیزهایی که روی آن‌ها تمرکز می‌کنیم و به آن‌ها توجه می‌کنیم باشیم. در واقع شما تمام چیزهایی که در ذهنتان می‌گذرد را به سمت خودتان جذب می‌کنید..

  

 

چاکرا  چیست؟

پیرو آنچه تا بحال گفتیم بدن انسان علاوه بر جسم فیزیکی یک جسم روحانی هم دارد. در واقع در علوم متافیزیک آمده است انسان علاوه بر جسم فیزیکی، اجسام روحانی را که به مراتب  شامل جسم  خاکی، آبی، هوا، آتش والماس را داراست و با گذشت زمان و خودشناسی و تمرکز در خالص سازی روح انسان به کامل‌ترین مراتب  یعنی جسم الماس خواهد رسید.

در این خصوص هر جسمی انرژی فوق العاده با جهان تبادل می‌کند  که مراکز این انرژی در بدن هستند و به آن‌ها مراکز انرژی یا چاکرا گفته می‌شود. چاکرا کلمه ای سانسکریت به معنای چرخ است. چاکراها یا مراکز انرژی در حال چرخش هستند و بخش‌های بسیار مهمی از کالبد انرژی محسوب می‌شوند. همانند کالبد فیزیکی که از اعضای حیاتی و کم اهمیت تر تشکیل شده است کالبد انرژی نیز دارای چاکراهای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچک است. چاکراهای اصلی، مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به طور معمول ۳ تا ۴ اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آن‌ها انرژی می‌دهند. چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تأمین می‌کنند. اگر این نیروگاه‌ها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند، زیرا برای درست کارکردن، انرژی حیاتی کافی ندارند. قطر چاکراهای فرعی ۱ تا ۲ اینچ است و چاکراهای بسیار کوچک بخش‌های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آن‌ها انرژی می‌دهند. چاکراها در داخل کالبد فیزیکی نفوذ می‌کنند و در ورای آن نیز امتداد  می‌یابند.

چاکراها ریشه در باورها و دیدگاه متافیزیک هندو دارند. در دیدگاه هندو، هستی از جنس تفکر و آگاهی است و قصد آگاهی تبلور به شکل ماده است. این امر خلاف دیدگاه مادی است، که ماده را سر آغاز جهان، و آگاهی را ناشی از آن می‌داند. مبنای این نوشته، دیدگاه متافیزیک هندو است. از این دیدگاه جهان رویای، رویابینی است که همه اجزای این رؤیا خود نیز رؤیا می‌بینند. در این دیدگاه یک جهان اکبر وجود دارد که خود متشکل از بی شماری جهان‌های اصغر است. در این بین چاکراها واسطه‌های بین جهان اکبر وجهان اصغر هستند. بنابراین تجربه ما از جهان هستی در سطوح مختلف آگاهی و از طریق چاکراها تجربه می‌شود. مجموعه چاکراها مانند یک رنگین کمان متشکل از هفت رنگ است و هر چاکرا طیفی از این رنگین کمان را تدائی می‌کند و درک و برداشت صحیح موقعی اتفاق می‌افتد که هرهفت رنگ این مجموعه حضور داشته باشند. به عبارت دیگر چیزی که مانع دریافت واقعیت    می‌شود، آن است که تعادل بین اجزای سیستم ادراکی برقرار نبوده و درک و برداشت ما کامل نیست.

هر انسانی نیروی بالقوه ای برای کامل بودن در خود دارد. نیروی شگفت انگیز و فریبنده أی که اعجاز خلقت محسوب می‌شود.  چاکراها انرژی حیاتی را از محیط اطراف و از کیهان می‌گیرند و آن‌ها را به امواج مورد نیاز نقاط مختلف بدن تبدیل می‌کنند. علاوه براین آن‌ها انرژی را به اطرافشان پخش می‌کنند. توسط این سیتسم انرژی، انسان نهایتاً در حوزة تبادل دائم انرژی با کیهان و دنیا و انسان‌های دیگر است.

بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال سازی چاکراهای خاص ممکن است باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود. برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسان‌ترین و امن‌ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دست‌ها قرار دارند فرد می‌تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی‌های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می‌شود.


آئورا چیست

واژهٔ آئورا برگرفته از واژهٔ یونانی آورا )avra) به معنی نسیم است.

تعریف آئورا یا هالهٔ نورانی در فرهنگ لغات تجلی نامریی یا میدان انرژی ای است که اطراف تمام موجودات زنده و اشیا را احاطه کرده است در حقیقت هالهٔ نورانی نه تنها دور تا دور بدن را احاطه کرده بلکه جزیی از هر سلول بدن است و ظریف‌ترین انرژی‌های حیات را منعکس می‌کند.

انرژی‌هایی که از بدن ما ناشی می‌شود شخصیت و طرز زندگی و افکار و احساسات ما را منعکس می‌کند. در حقیقت، هاله‌های نورانی بوضوح سلامت ذهن و جسم و روح ما را آشکار می‌سازد.

آئورا انعکاس خود ماست که ثبت کامل گذشته و حال و آیندهٔ ما در آن وجود دارد.

آئورا شامل رنگ هم هست که برای دیدن آن به مقدار کمی نور نیاز هست چرا که رنگ‌های آن از نور بوجود آمده‌اند (اشتباه نشود رنگ‌های آن نه خود آئورا) البته آئورا در تاریکی مطلق بطور کامل محو نمی‌گردد، بلکه به شکل رشته‌های انرژی آبی رنگ ظریفی دیده می‌شود.

آئوراها به طرق مختلف دیده می‌شوند. معمولاً بصورت میدان‌های انرژی شبیه به تخم مرغی بزرگ که کاملاً بدن را احاطه کرده است، دیده می‌شوند. بیشتر هاله‌ها تا چند سانتی متری دور بدن ادامه پیدا می‌کنند.

اعتقاد بر این است که شخص هرچه عارف تر و روحانی تر باشد، هالهٔ او بزرگ‌تر است. برای نمونه معروف است که هالهٔ بودا تا چند کیلومتر امتداد داشته است!!!

هر هاله ای رنگی اصلی دارد که اطلاعات مهمی دربارهٔ شخص آشکار می‌کند. این رنگ بیانگر احساسات و ذهنیت و خلق وخوی فرد است. علاوه بر این، هاله دارای شعاع‌های رنگی متفاوتی است که از بدن ساتع می‌شود و در سرتاسر هاله می‌درخشد. عده ای آنرا امواج فکری تلقی می‌کنند،

بطور یقین افکار و همه احساسات ادراک، آگاهی‌ها و هر چیزی که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد را می‌توان به هفت دسته تقسیم کرد و هر کدام از این دسته‌ها به یکی از چاکراها پیوسته است. پس چاکراها نه تنها نماینده اعضای بدن شما هستند بلکه نماینده قسمت‌های مخصوصی از حواس و ادراک شما نیزمحسوب می‌شوند. وقتی شما احساس تنش   می‌کنید، این تنش را در چاکرای مرتبط با آن قسمت نیز احساس می‌کنید و این چاکرا و عضو مرتبط با آن دچار استرس می‌شوند. تنش در چاکرا بوسیله شبکه عصبی که به این چاکرا پیوسته است مشخص می‌شود و به اندامی که توسط این شبکه کنترل می‌شوند انتقال می‌یابد. 

همهٔ انسان‌ها در برابر رنگ واکنشی احساسی دارند. حتی آنان که دربارهٔ رنگ‌ها اطلاعات کافی ندارند، به طور غریزی می‌دانند که رنگ‌های گرم شور و هیجان و احساسات مثبت به وجود می‌آورد و رنگ‌های سرد باعث رخوت انسان می‌شود واحساس آرامش و آسودگی ایجاد می‌کند.


در ادامه توضیح خلاصه ای از تأثیر رنگ‌ها بر عوامل روحی انسان،  و انرژی که از این رنگ‌ها ساطع و بوسیله انسان جذب می‌شود ، همچنین واکنش‌هایی که انسان در برابر جذب انرژی رنگ‌ها نشان می‌دهد آمده است:

قرمز:   افرادی که رنگ زمینهٔ آئورای آنان قرمز است غالباً در رهبری و حرفه‌های پر مسئولیت پیشرفت می‌کنند،

نارنجی: افرادی که رنگ زمینهٔ آئورای آنان نارنجی است به طور طبیعی کارآمد و سریع الانتقال هستند و براحتی می‌توان با آنان کنار آمد دیده می‌شود.

زرد: افرادی که رنگ زمینهٔ آئورای آنان زرد است، زودرنج و ناپایدار هستند. آنان متفکرانی سریع‌اند و از سرگرم شدن و سرگرم کردن لذت می‌برند

آبی: افرادی که رنگ زمینهٔ آئورای آنان آبی است، ذاتاً مثبت و با حرارت هستند. در نتیجه هالهٔ آنان به طور طبیعی بزرگ و درخشنده است.

وسایر رنگ‌ها که هریک نمادی از خصوصیات درونی و شخصیتی انسان است و روانشناسان را  در کشف این موضوع کمک می‌نماید تا فاکتورهای شخصیتی انسان‌ها را شناسایی کنند. در زیر مثال‌هایی را در موضوع تأثیر رنگ‌ها بر عوامل روانی و روحانی انسان بیان می‌کنیم:

·        در سال ۱۹۳۲، رابرت جرارد (Robert Gerard) دانشمند آمریکایی آزمایش‌هایی بر روی زندانیان انجام داد او پی برد که قرار دادن زندانیان در معرض نور قرمز آنان را به هیجان می‌آورد و پرخاشگر تر  می‌شوند و نور آبی آنان را آرام می‌کند. به تازگی نیز  الکساندر شاوس (Alexander Schauss)   کشف کرد که وقتی زندانیان در معرض نور صورتی قرار می‌گیرند میزان تهاجم و پرخاشگری آنان کاهش می‌یابد. او متوجه شد که رنگ صورتی دیوارهای زندان باعث می‌شود زندانیان آرام بمانند و به خشم نیایند.

بلافاصله بعد از آن، نیروی دریایی آمریکا رنگ بازداشتگاه‌های خود را صورتی کرد، و امروزه صدها   نهاد در سراسر آمریکا زندانیان خشمگین را در بندهای صورتی رنگ می‌اندازند تا آرام شوند.

·        آزمایش دیگر مربوط به جک ویجری (Jack Widgerey) که از او خواسته بودند دو اتاق بازجویی اداره پلیس را تزیین کند او یکی از اتاق‌ها را با سبز ملایم و بژ رنگ آمیزی کرد و اتاق دیگر را رنگ سبز و قرمز روشن زد. پلیس از اتاق اول برای گفتگو با قربانیان و خانواده‌های آنان استفاده می‌کرد و از اتاق دوم برای بازجویی از مظنونان ،  آنان کشف کردند مظنونان بیشتر حرف می‌زنند و پلیس راحت تر می‌تواند از زبان آنان حرف بکشد.

نتیجه گیری:

1-انرژی نهفته در انسان بسیار قدرت مند می‌باشد . به طوری که برتمام ذرات هستی تأثیر می‌گذارد وکافیست انسان از درون خود تصمیم هر کاری را بگیرد این است که  همواره جمله (  خواستن توانستن است)   در تمام زمینه‌های جهان هستی صادق می‌باشد. در واقع انسان می‌تواند همه چیزی را که در پیش روی اوست تغییر دهد؛ بسازد؛ بنگارد و آینده در دستان ماست.

تحقیقات جدید در علوم متافیزیک قدرت انسان و تبادل انرژی کیهانی را روز بروز دقیق‌تر و واقعی تر اثبات می‌کند و به انسان‌ها کمک می‌کند تا با تکیه بر این نتایج شناخت دقیقی از خود ومحیط پیرامون داشته و کوهتاترین مسیر ضمانت شده موفقیت راسپری کنند.
منبع:
برداشتی ازکتاب گنجینه نور
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 18 شهریور 1396 06:53 ب.ظ
Wow that was strange. I just wrote an very long comment but after
I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say fantastic blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :