سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
چهارشنبه 20 بهمن 1395 :: نویسنده : شهلا شیخ


به نام قدرت مطلق


لژیون سرود عشق، شعبه نیک‌آباد در تاریخ 95/11/19با دستور جلسه، سی دی موانع محبت با استادی همسفر شهلا، و دبیر ی همسفر مریم راس ساعت18:45 آغاز به کار نمود.


محبت باید با تفکر باشد ما وقتی می‌توانیم به کسی محبت داشته باشیم که خودمان و درونمان از محبت پر باشیم کسی که درونش پر از کینه، نفرت حسادت باشد نمی‌تواند به کسی محبت داشته باشد. ما برای اینکه به محبت واقعی برسیم باید اول حس‌های خودمان را شناسایی کنیم.

هم‌سفر شهلا در مورد دستور جلسه وظایف ره‌جو،


راهنما نسبت به ره‌جو مسئولیت دارد همان‌طور که ره‌جو نسبت به راهنما مسئول است، مسئولیت‌های یک ره‌جو هما نطور که همسفر بتول گفتند :یک ره‌جو باید سروقت به جلسه بیاید وتا جلسه به اتمام می‌رسد هم از کنگره خارج بشود ولی بعضی از ره‌جوها دیر می‌آیند و در آخر جلسه هم وقت کمک راهنما را می‌گیرند، یک ره‌جو مسئول باید بداند که از کجا باید سؤال بپرسد و به آموخته‌هایش هم عمل کند و اگر به هر نحوی نتوانست بیاید مراجعه کند سؤال‌های خود را بپرسد، راهنما خدمت ره‌جویی است که خوب حرکت می‌کند، تمام مسئولیت‌ها خود را درست انجام می‌دهد، راهنما وقتش را برای رهجوئی می‌گذارد که تمام تلاش را برای بیشتر دانستن می‌کند.

هفته آینده لژیون خدمت گذار هستیم خواهش می‌کنم نیم ساعت زودتر بیاید وخدمت ها را بگیرید چون همیشه خدمت را به کسی که زودتر می‌آید می‌دهند.

مشارکت هم‌سفران در مورد محبت،

هم‌سفر بتول، محبت یعنی عشق ورزیدن، محبت باید دوطرفه باشد، محبت جاذبه دارد.

هم‌سفر مریم محبت نیروی درونی است که در وجود ماست اگر بخواهیم به کسی محبت، عشق وعلاقه داشته باشیم نباید ظاهری باشد و اگر رفتار بدی از کسی که به او محبت می‌کنیم دیدیم نظرمان نسبت به کاری که انجام دادیم نباید عوض بشود. و باید محبتمان عمیق باشد.

هم‌سفر مریم. عشق وعلاقه باید کلامی و قلبی باشد.

محبت چیست ؟چگونه باید محبت کنیم؟ محبت یعنی از خود گذشتن و بدون چشم‌داشت باشد محبت باید بلاعوض، حساب‌شده ؛به‌موقع باشد و به‌اندازه باشد.

محبت باید با تفکر باشد ما وقتی می‌توانیم به کسی محبت داشته باشیم که خودمان و درونمان از محبت پر باشیم کسی که درونش پر از کینه، نفرت حسادت باشد نمی‌تواند به کسی محبت داشته باشد. ما برای اینکه به محبت واقعی برسیم باید اول حس‌های خودمان را شناسایی کنیم.

برای روبرو شدن با مسائل و مشکلات زندگی باید شناخت وآگاهی خود را بالا ببریم و یگانه قدرتی که به ما در این مسائل کمک می‌کند محبت درونمان است. معمولاً اتفاقی که خیلی شوکه می‌کند و ضربه می زندمی تواند سازنده وباعث جهش هم باشد. اصولاً فرآیند جدا سازی یا از مرحله ای به مرحله دیگر حرکت کردن با تکانه وضربه شدید همراه است و هر انسانی بر اساس اندوخته‌ها درونی‌اش با مسئله روبرو می‌شود و زندگی گاهی به روال ما نیست گاهی وقت‌ها اتفاقی می‌افتد که از نظر ما بلا و مصیبت است اما اگر عملکرد ما در جهت صراط مستقیم باشد هر اتفاقی را خیر تلقی می‌کنیم. مسئله عشق و عاشقی که یک نفر عاشق کسی می‌شود این برای دوست داشتن است و این دوست داشتن به انسان انرژی می‌دهد انگیزه و حرکت می‌دهد و پاسخ این دوست داشتن مکمل آن است

همسفر شهلا. آقای امین می‌فرمایند تنها چیزی که می‌تواند به انسان در مشکلات کمک کند محبت درون است نه این که بنشینیم تا دیگران به ما کمک کنند بلکه باید محبت درون را تقویت کنیم، فرمودند برای اینکه به محبت واقعی برسیم باید تز کیه و پالایش کنیم باید حس‌های درونمان را شناسائی کنیم و تا زمانی هم که این حس‌ها را شناسائی نکنیم نمی‌توانیم بفهمیم که مشکل کار کجاست، ما دو نوع محبت داریم یکی محبت عام و دیگری محبت خاص، محبت خاص یعنی اینکه من خانواده فرزندان و همسرم را دوست داشته باشم ومحبت عام یعنی اینکه من همه چیز و هم کس را دوست داشته باشم ولی چطور می‌توانیم به این درجه از محبت برسیم؟ با تز کیه و پالایش که همراه با درد ونج می‌باشد.

باید فرآیند خالص شدن وجدا سازی اتفاق بیافتد و راه دیگری وجود ندارد زایمان هم همراه با درد است و ماهیتش درد و رنج است و با تولد یک انسان خلق جدید صورت می‌گیرد.

در سی دی ارتباط آقای امین می‌فرمایند وقتی ما با کسی دریک سطح انرژی قرار می‌گیریم در حد احترام با او ارتباط داریم ولی وقتی با کسی از نظر تفکر، عقاید و اندیشه به هم نزدیک می‌شویم تازه دوستی شکل می‌گیرد ولی وقتی از لحاظ خواسته درونی بهم نز دیک می‌شویم محبت ایجاد می‌شود. پس اگر از این دو مرحله عبور کنیم تازه دوستی شکل می‌گیرد و حس در انسان تبادل انرژی ایجاد می‌کند. باید ورودی و خروجی استخر درونی خودمان را باز کنیم و حس هایمان مثبت باشد تا بتوانیم از همان جنس را هم دریافت کنیم ولی بعضی وقت‌ها بخاطر اینکه حس‌هایمان آلوده است دریچه‌های خروجی و ورودی مان بسته است و تبادل انرژی هم نداریم و انوقت است که نمی‌توانیم کسی را دوست داشته باشیم، پس باید حس‌های خودمان را شناسائی کنیم با بالا بردن آگاهی ،دانش  و جهان بینی و حس‌های منفی را از خود دور کنیم،

ما باید برای اینکه بتوانیم محبت را در درونمان بوجود بیاوریم باید دو کار انجام دهیم، اول باید ساختار قبلی را خراب کنیم همانطور که آقای امین می گویند اگر بخواهیم استخر که داریم را بزرگ‌تر کنیم اول باید آن استخر قبلی را خراب کنیم تا بتوانیم استخری بزرگ‌تر را بسازیم و برای ساختن این استخر باید دانش آن را هم داشته باشیم.وچیزی که به انسان کمک می کند جهان بینی است وبالا بردن دانش است که کار بسیار سختی ودشواری است .

و کاری که نباید انجام بدهیم ما نباید محبت را از کسی گدایی کنیم و مسئله عشق و عاشقی که برای دو نفر اتفاق می‌افتد، ایشان می گویند وقتی کسی عاشق کسی می‌شود از دو روش استفاده می‌کند اول اینکه برای رسیدن به آن شخص التماس می‌کند واگر این التماس جواب نداد شروع می‌کند به صفحه گذاشتن آقای امین می گویند برای رسیدن به محبت راه سومی هم وجود دارد، اینکه از این دو راه بگذری وآن را رها کنی واین دوست داشتن محبت نیست بلکه خواستن چیزی است .وعشق نمی تواند به نفرت تبدیل شود واگر هم بشود اصلا عشق نبوده.خواستن بوده وجاذبه ،عشق یصور ت کلام نیست ومفهوم آن چیز دیگریست بعضی وقتها باید چیزی را که دوست داریم باید آن را رها کنیم وبگذریم ومحبت خالص درجاتی دارد و محبت جواهریست که قیمت ندارد وثروت انسان محبتی است که در درونش قرار دارد هر چه بیشتر ثروتمند تر محبت در واقع باران رحمت یا آبی است که به درجه خلوص رسیده آب که نا خالص باشد شور است املاح دارد.واین را بدانیم که محبت واقعی درجاتی دارد.مثال چشمه آب زلال وشفاف است که میتوانیم سنگریزههای کف آن راسه تا چهار متری ببینیم

خانوم مرجان همیشه می‌گفتند که در وادی محبت انسان نگاه نمی‌کند که خودش چه می‌خواهد بلکه به خواسته‌های مقابل گوش می‌دهد وایشان می‌گفتند اگر می‌خواهید خود را محک بزنید و ببینید که به محبت رسیدید یا نه؟

ببینید چقدر از اینکه دیگران موفقیت‌هایی را بدست می‌آورند شما خوشحال می‌شوید، و  هر حسی که به شما دست بدهد نسبت به طرف مقابل  محبت ما از همان جنس می باشد .برای شروع حس‌های خود را شناسایی کنید.زیر و رو کردن  درون یا به عبارتی شخم زدن خویش باعث میشود که ما حس هایمان را بشناسیم.در کنگره یاد گرفتیم که میدان انرژی بوجود نمی آید مگر اینکه از آن جنس در آن میدان باشد.اگر حس های مثل حسادت ،کینه؛نفرت وخشم در من وجود دارد بدانم که من هم در آن میدان هستم.واز همان جنس را هم جذب می کنم.

آقای امین می‌فرمایند نقطه مقابل، محبت مالکیت است و مالکیت را هم به دو بخش تقسیم کردند اول تأیید و احترام و یک لایه قبل آن توقع است و توقع هم از ناتوانی می‌آید.

وقتی انسان به چیزی یا کسی علاقه دارد احساس مالکیت می‌کند و اگر این مالکیت به صد در صد رسید آن موقع محبت به صفر می‌رسد. و ما نسبت به هرچیز مالکیت ثانویه داریم، یعنی تمام این چیزها که در اختیار ما قرار دارد همه امانت هستند و آزمایش (حتی فرزندانمان) وگاهی اوقات ما دیگران را بخاطر موقعییت که دارند دوست داریم ودر کنار آن‌ها قرار می‌گیریم تا به ما هم احترام بگذارند و این به این دلیل است که دوست داریم ما هم در کنار آن‌ها مورد تأیید باشیم و آن وقت موضوع توقع بوجود می‌آید. و توقع یعنی من خودم ناتوان هستم از اینکه آن موقعیت را داشته باشم.

برای اینکه محبت درونمان خلوص بیشتری پیدا کند باید از یک سری دردها و رنجها بگذریم. خداوند آسمان را بنا کرد و عرش را یالای آن هفت آسمان، و تفاوتی که بین این هفت طبقه و ساکنین است در جه تکامل و خلوص آن است و چه چیزی باعث می‌شود که یکی در طبقه چهارم و دیگری پنجم باشد، درجه تکامل و خلوص آن است مثال طلا در طلا فلزات دیگری هم وجود دارد و باید برای جدا سازی این فلزات ذوب شوند و دمای ذوب را تجربه کنند و فلزات که به آن چسبیده شدند را جدا کنند و این جدا سازی همراه با گرما و آلیازاست و برای انسان هم اینگونه است با گذراندن آزمایشات زیاد حرارت زیاد و یا سوختن با درد و رنج بسیار که در این فرآیند خالص شدن و جدا سازی اتفاق می‌افتد. و را دیگری وجود ندارد. زایمان هم با درد و رنج همراه است ولی با خلق جدید؛ زایش می‌تواند با خلق جدید باشد حالا یا شکسبیر یا انیشتن ویا چنگیز باشد.

آقای امین می گویند بزرگانی که ما می‌شناسیم شکبیر، انیشتن وچنگیز همه این‌ها زندگی با درد و رنجی داشته‌اند  و وجه مشترک که بین بزرگان تاریخ وافرادی که نا مشان ماندگار است رنج است شخصی مثل هیتلر هم درد ورنج بسیار کشیده وهمینطور پیامبران ما که آنها هم با درد ورنج بزرگ شدن پس وحه مشترکشان درد ورنج است ولی نتیجه عملکرد شان با هم متفاوت است وتفاوت اصلی در نگاه است و شخصی مثل شکسبیر وانیشتن باعث شد که به بالاترین نقطه برسند ولی چنگیز خان درد و رنج او را به پایین‌ترین نقطه رساند.که اینها در فرق نگاه است.که می گویتد غم بزرگ یا انسان را به بالا ترین جایگاه سوق می دهد یا به پایین ترین نقطه که تاریکیست.

نتیجه ای که  از محتوای این سی دی برداشت کردیم:

اول محبت باید بدون چشمداشت باشد، بلاعوض باشد، یه موقع وبه اندازه باشد.

دوم حس‌های خودمان را شناسایی کنیم؛ که برای شناسایی احتیاج به علم ودانش جهان بینی داریم

نقطه مقابل محبت مالکیت است.

مالکیت به دو بخش تقسیم می‌شود، تأیید واحترام، توقع

برای رسیدن به محبت از کسی نباید گله وشکایت داشته باشیم

برای اینکه به محبت واقعی برسیم باید تز کیه وپالایش کنیم که همراه با درد ورنج می‌باشد

برای اینکه ساختار جدید بدست بیاوریم باید ساختار قبل را خراب کنیم.

مهم‌ترین موانع برای رسیدن به محبت: مالکیت است.

مالکیت برای کسی است که آن را خلق کرده باشد یعنی خالق آن باشد.نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 بهمن 1395 10:13 ب.ظ
خداقوت خدمت شما خانم شهلای عزیز و اعضای لژیون، مبحث زیبایی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :