سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ

سی دی شرح تصاویر کتاب:

دستور جلسه هفته مربوط به تصاویر کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر می‌باشد. ما برای اینکه بتوانیم مسائل زندگی خود را حل نماییم نیازمندیم صورت مسئله را بدانیم. اگر صورت مسئله اشتباه باشد هیچ فردی نمی‌تواند مسئله را حل نماید. اگر صورت مسئله به درستی مطرح شود افراد زیادی وجود دارند که می‌توانند مسئله را حل نمایند.


راجع به اعتیاد صورت مسئله اشتباه بود وبه دلیل اشتباه بودن آن، به ترتیب راه حل‌هایی اشتباه ارائه می‌گردید. صورت مسئله اشتباه این بود که باید مقدار مواد موجود در بدن معتاد خارج شود بنابراین مشخص نبود چه چیزی قرار است درمان شود.

اگر مطرح می‌شد اعتیاد عدم تعادل بیوشیمی می‌باشد و به دلیل وارد شدن مواد مخدر خارجی به بدن، جسم از تعادل خارج می‌شود. چرابا خوردن نوشابه یا قهوه ویا...انسان مست نمی‌شود اما با خوردن الکل مست خواهد شد؟ چرا انسان با خوردن قره قورت معتاد نمی‌شود اما با خوردن تریاک معتاد می‌شود؟ چرا با دود کردن پودر سفید اتفاقی برای انسان نمی‌افتد اما با دود کردن هروئیت فرد دچار اعتیاد می‌شود؟

چرا با خوردن هر روزه گوشت معتاد نمی‌شویم؟ شاید به خوردن گوشت عادت کنیم اما با قطع آن دچار اسهال نمی‌شویم عطسه نمی‌کنیم، بی خواب نمی‌شویم و.....

باید قبل از هر چیز پاسخ این سؤالات مشخص می‌شد وپاسخ این بود که مواد مخدر از سد خونی مغزعبور می‌کنند ودرچربی حل می‌شوند. اینگونه وارد مغز شده ومداخله می‌نمایند. مغز مرکز فرماندهی می‌باشد و هر چیزی اجازه ورود به آن را ندارد. مغز دقیقاً مانند مقر فرماندهی هر کشوری می‌باشد و هر شخصی اجازه ورود به آن مکان را ندارد چرا که کوچک‌ترین آسیب به آنجا موجب از بین رفتن کشور خواهد شد.

مغزسدی بسیار قوی دارد اما مواد مخدروالکل ازاین سد عبور می‌کنند وبه محض ورود مغز را از تعادل خارج می نمایند. مثلاً با ورود الکل بر نوروترانسمیترها و...فعل وانفعالاتی صورت می‌گیرد که حالت مستی به فرد دست می‌دهد. بعد از مدتی استفاده، جایگزین مواد مخدر درونی شده و بدن فرد هیچگونه ترشح مواد مخدر درونی نخواهد داشت.

از نظر علمی برای درمان اعتیاد باید سیستم‌های خارج شده از تعادل مجدداً راه اندازی شده وبه تعادل باز گردند. این روش زمان کوتاه را پذیرا نیست و باید حداقل 10 ماه، طبق متدی خاص روند را طی نماید، تا درمان اتفاق بیفتد. این مربوط به قسمت فیزیولوژی می‌باشد که با ot به انجام می‌رسد اما قسمت‌هایی به عنوان روان و جهان بینی نیز وجود دارد. مسئله حرکت در این مسیرها می‌باشد.

یاری نماید کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، برای این سه قسمت مطالب را مشخص نموده است. این کتاب بیانگر این است که ما دارای سه قدرت کلام، صوت وتصویر می‌باشیم. این 3 قدرت می‌تواند ما را. در کتاب برای هر سه قسمت جسم، روان و جهان بینی تصاویری وجود دارد که این تصاویر در سه گروه قرار گرفته‌اند.

یک گروه حرکت اتومبیل در یخبندان می‌باشد که مربوط به مسیر حرکت می‌باشد. گروه تصویر بعدی متعلق به فیزیولوژی یا جسم می‌باشد که با درخت نشان داده شده است. گروه تصویر بعدی متعلق به افکار، اندیشه وجهان بینی است.

جلد کتاب تصویری ازکویر برهوت در کنار رودخانه است. چنین چیزی در طبیعت وجود ندارد و هیچگاه در کنار کویر رودخانه نیست، اگر رودخانه وجود داشت در اطراف آن نیز روییدنی‌هایی وجود داشتند. اما این مورد در انسان قابل رویت است. انسان فردی است که هم می‌تواند برهوت باشد وهم می‌تواند رود باشد ودر واقع مجموع این دو است.

همانگونه که اشاره کردم اولین گروه مربوط به مسیر حرکت می‌باشد ومشخص می‌نماید. یک فرد مصرف کننده در چه وضعیتی قراردارد. برخی مطالب محسوس است وبرخی مطالب معقول، مطالب معقول قابل حس کردن است ونمی توان برای دیگران شرح دارد. ما هر جه اعتیاد وخماری یا نشئگی را برای افرادی که سابغه مصرف ندارند نوضیح دهیم هیجگاه به درک آن نخواهد رسید در نتیجه مجبور هستیم با ارائه مثال‌هایی آن‌ها را توجیه نماییم.

ما در سرما نمی‌توانیم حرکات بدنی داشته باشیم. مثلاً در سرمایی شدید می‌خواهیم دست خود را بلندکنیم اما از شدت سرما دست از ما فرمان نمی‌گیرد ودر کل اختیاری بر بدن نداریم. سرما می‌تواند تمثیل اعتیاد باشد ودر اعتیاد جسم از ما فرمان نمی‌گیرد و در کل اختیاری بر بدن نداریم، مثلاً در مصرف تریاک وقتی فرد خمار شد دچار اسهال می شودفرد نمی‌خواهد به چنین حالتی دچار شود اما هیچ گونه اختیاری بر جسم خود ندارد. همچنین در خواب، حرکت و...این مطلب صادق می‌باشد. دیدگاه اطرافیان به مصرف کنندگان این است که آن‌ها را ابله فرض می‌کنند ودائما به انها راهکار می‌دهند، افراد مصرف کننده مطالب را متوجه می‌شوند اما اختیاری بر خود ندارند. بنابراین اعتیاد مانند سرما می‌باشد.

از سرمای 60 درجه زیر صفر می‌تواند عبور نمود وکاری مهال نیست اما متد خاص، ابزار مخصوص وتجهیزات به خصوص خود را دارا می‌باشد.

در تصویر اول مسیر حرکت (صفحه 70) جاده ای یخ زده وکوهستانی مشاهده می‌شود که بسیار لغزنده وپر پیچ است که می‌توان از نظر پیچیدگی جاده هزار چم چالوس را مثال زد.در مقابل لاستیک اتومبیل صاف بوده وفاقده یخ شکن وزنجیر چرخ می‌باشد. بالا رفتن از گردنه شرایط خاص خود را دارد. سر خوردن در جاده برابراست با سقوط به اعماق جاده وحرکت سریع امکان پذیر نیست. این مسئله بیانگر این می‌باشد که قرار گرفتن در جاده با چنین اتومبیلی مستلزم حرکتی آهسته خواهد بود. راننده باید هوشیار وبیدار باشد، روبروی خود را نطاره کند وبه آرامی حرکت نماید. افرادی که در پروسه درمان می‌خواهند به سرعت پیش بروند به ابتدا باز خواهند گشت.

تصویر دوم مسیرحرکت (صفحه 275) اتومبیل از مناطق کوهستانی خارج شده وبه جادهای می‌رسد که نور می‌رسد که نور خورشید نمایان است. اتومبیل در حال عبور در این جاده است اما سرعت دادن به اتومبیل باعث می‌شود نور خورشید مستقیماً به اوبتا بد. لازم به ذکر است که نور خورشید الهی می‌باشد اما فردی که در تاریکی بوده است با قرارگرفتن سریع در روشنایی دچار آسیب در بینایی می‌شود. بنابراین باید ذره ذره از تا ریکی خارج شد وبه روشنایی رسید. در سفر حرکت سریع اتومبیل باعث ریزش خواهد شد واگر شخص مسیری از سفر را پیموده باشد بازهم باید بهآرامی تا انتهای مسیر حرکت کند. درمان اعتیاذ مانند فرآیند بارداری می‌باشد وزمان مشخص خود را دارد وباید ناقل‌های عصبی ترمیم شوند. این تصویر متعلق به اواسط سفر می‌باشد.

تصویرسوم مسیر حرکت (صفحه 279) نشانی از یخبندان وپرتگاه نیست واتومبیل در جادهای با گل چسبنده در حرکت است. می‌توان گفت تصویر متعلق به افرادی است که مصرف 1 گرم در 20 روز را دارند، حرکت در این جاده خطر سقوط وریزش را ندارد اما گل چسیناک به لاستیک‌های اتومبیل چسبیده است واتومبیل هنوز آزاد نشده است.

تصویر چهارم از این گروه، بعد از عبور از این مسیر می‌باشد که اسکی بازان را نشان داده و (صفحه 301) رهایی را نمایش می‌دهد او با اسکیت پرش‌های زیادی دارد و از حرکت‌های خود دچار لذت می‌شود.

گروه دوم تصاویر متعلق به جسم می‌باشد، جسمی که علاوه بر تخریب‌های جسمی تخریب‌های دیگری نیز دارد مانند اینکه خوردن بعضی چیزها به ضرر من بوده وباعث خماری می‌شود وافکاری از این قبیل که جسم دچار فقر غذایی می‌شود واینگونه فرد دچار انواع بیماری‌ها خواهد شد، در مصرف شیشه نیز فرد کاملت بی اشتها می‌شود.

اولین تصویر جسم (صفحه 95) در ختانی تنومند در مقابل در ختی پوسیده نمایش داده شده‌اند. این تصویردر زمستان می‌باشد که البته کار ما نیز در زمستان آغاز شد.

تصویر دوم جسم (صفحه 175) در بهار وتابستان می‌باشد که درخت پوسیده کوچک شده است؛ همچنین درختان تنومند انسان‌هایی سالم هستند.

 

تصویر سوم جسم (209) در پاییز است که درخت پوسیده به حداقل رسیده است واز بین رفته است ولی تمام درختان دیگر محکم هستند.

تصویر غسل در صحرا. جود دارد واز ملییت های مختلف برای فرد لباس می‌آورند. تصویر بعدی فردی است که لباس پوشیده ودر کنار اسب ایستاده است.

گروه تصاویر سوم تصاویر درون یا افکار واندیشه هستند. شامل نبرد درون وشرح درون فرد مصرف کننده است. درونی کاملاً بهم ریخته که تصویر نشان دهنده آشفتگی درون است. غرش رعد در صحرای ویران که نه آبی هست و نه آبادی، ویرانه ای از استخوان‌های اجساد گذشته در طول این راه وحرارت وجود شهر را به آشوب وگند زار مبدل نموده، صدای رعد وخروش بر می‌آید وطوفان درونی که حصارهای شهر راعنقریب به سرنگونی می‌خواند در تصویر به نمایش در می آیدو جادوگر خفته که عصیان نموده است به خرابی شهر شراره‌های تازه می‌افزاید. واینها درون مصرف کننده را نشان می‌دهد و غرش رعد ندای وجدان بیمار است وبه او نوید می زند که کجای کار هستی؟ خود را به ویرانی کشیده ای؟

ونکته این است که برای خروج از نیروی منفی و ورود به نیروی مثبت کار سادهای نیست. خروج از نیروی مافیا به راحتی نخواهد بود وبسیار دشوار می‌باشد. برای خروج شخص با سیل مواجه می‌شود که سیل رحمت خداوند است. نوشیدن آب بسیار خوب است اما نه زیر آب.

اوضاع آشفته درون همان جهان بینی است که جهانبینی فرد مصرف کننده افیونی است. چنین فردی افکارخاص خود را دارد واگر افراد در جهت امیال او باشند خوب بوده ودر جهت مخالف امیال او افرادی بد خواهند بود.

اگر فردی همیشه به آن‌ها خدمت کند اما با انجام یک نا خدمتی، از نظر آن‌ها فردی بد تلقی می‌شود.

تصویر دوم از تصویر درون؛ قدرت الهی است که بصورت باران وسیلاب سرازیر می‌شود وآن وجود را ازاطراف ویران آگاهی می‌دهد وباز در این سیلاب است که می‌خواهد غزق بشود و وارد مجراهای نا پیدا وحفره های خطرناک گردد. با توان ونیروی الهی از آن حفره‌ها جان سالم بدر می‌برد.

این درگیری جنگ است وخروج از لجنزار ساده نیست. سیل می‌خواهد فرد را درون حفره‌ها وسیاه چال ببرد فرد برای اینکه به درون حفره نرود با دستان خود سنگ را خراش داده است در نتیجه مطلب اصلاً شوخی نیست. در سفر هزاران اتفاق وجود دارد وممکن است فرد از سفر پشیمان شود یا برگشت نماید ویا هر چیزدیگری ودلیل تاکید من بر افزایش دانش افراد وجود این مطالب می‌باشد.

 تصویرسوم از تصویر درون در صورتی پیش می اید که فرد از این سیلاب جان سالم بدر بردوانگاه که احساس خستگی تمام می‌نماید نوری بر فراز اسمات ظاهر می‌گردد و راه را برای او نمایان می‌سازد. قدمی که بر می‌دارد بر زمین باران خورده می‌نگرد و وجود حیات را دران به صورت جوانه‌های منظم به صف به صف می‌بیند وان وجود در شهری است که اکنون جای جایان از نعمت الهی به حیات باز گذشته وراه به نقطه زندگی یافته است. قدر اندام راست می‌کند وبا وزش تسیم منتظر دگرگونی تازه می‌گردد.

این تصویردیگر صحرای ویران نیست وجوان ها صف به صف وجود دارند که شاگردان او می‌باشند او باید در این مسیر به دیگران یاری برساند. من بارها گفته‌ام ما پروندهای در دست داریم ومسئله ای را حل نموده‌ایم که دیگران نتوانسته‌اند در حل آن موفق باشند.

تصویر پشت جلد کتاب عقاب را نمایش می‌دهد که نماد قدرت است. شما باید سعی کنید مثل قاب قوی ونیرومند باشید.نوع مطلب : سی دی های جهان بینی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :