تبلیغات
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا - خلاصه و برداشتی از سی دی بند محکم‌تر
 
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ


برداشت از سی دی بند محکمتر

خداوند بازی خیلی قشنگی را راه انداخته است که هیچ کدام از آن سر در نمی آورید! خود او ما را به هچل و به تله و به دام می‌اندازد، خودش هم ما را از دام و تله در می‌آورد. موضوع بخشیدن گناه و این‌ها نیست ؛ موضوع یادگیری است. موضوع آدم شدن است.


اما بعضی از انسان ها هستند که دلشان میوه های شیرین می دهد. به همه سلام می دهد و همه را دوست دارد. از کسی کینه و تنفر ، حسادت و منیت ندارد خانه دل را روشن کن که خانه  دل با چراغ خود نور تابنده ای به خانه خدا می دهد.


 می‌خواهد کاری کند که این موجود به یک درجه فهم و شعور و ادراک و تفکر و بیداری اندیشه برسد. استاد امین می گفتند: یکی از بچه‌ها به من گفت از زمانی که یک مسئولیتی را گرفته ام یکی دیگر از بچه‌ها که همکارم بود آنقدر من را اذیت کرده که خدا می داند.

 امین می گوید من به او گفتم: این بهترین برای تو است. این که می گویی از همه بدتر است بهترین نمونه است که خداوند کنار تو قرار داده تا تو ساخته شوی؛ حالا می تواند همسر، فامیل یا دوست باشد. اگر توجه کنی می بینی که این بهترین چیزی است که خداوند کنار تو قرار داده است چون او باعث می شود که تو ساخته شوی هر چه بدتر باشد تو بهتر ساخته می شوی و قوی‌تر و نیرومندتر می‌شوی. 

پس اگر موجود بدی کنار شما است، او را خداوند قرار داده که شما را بسازد. پس اگر در زندگی با چنین مواردی برخورد کردید بدانید که اگر نبود شما در این مسیر قرار نمی‌گرفتید و به این دانش و آگاهی نمی‌رسیدید پس باید هر شرایطی که داریم بگویم شکر و آن را بهترین شرایط بدانیم.

 مسئله ای که انسان را دچار اشتباه کرده است؛ این است  که هدف را با وسیله اشتباه گرفته است و این باعث عقب افتادن و پریشانی احوالات آن است؛ یعنی رفتن به کلیسا یک وسیله است هدف نیست. شما به کلیسا می روید تا چیزی را پیدا کنید. شما به کلیسا می روید تا به دانش و آگاهی برسید شما به خانه خدا می روید که به یک هدف و پالایشی برسید و از آنجا درس بگیرید پس رفتن به خانه خدا هدف نیست.

 خداوند این مطالب را به عنوان هدف قرار نداده به عنوان وسیله قرار داده است. اگر خیال می‌کنی که به زیارتگاه و خانه خدا رفته‌ای به هدف رسیده‌ای، سخت در اشتباهی و اگر فکر کنی وقتی به زیارت می روی برای تو یک امتیاز دارد ولی احکام خدا را اجرا نکنی سخت در اشتباهی پس بنابراین یکی از آن مطالب اجرای احکام است اگر قرار است به کلیسا؛ زیارتگاه و خانه خدا بروی ولی دروغ بگویی و رشوه بگیری اینها نتیجه‌ای در بر ندارد.

 آن موقع اینها می شوند بند و تو را بیشتر نگه می دارند. در کتاب کیمیایی سعادت(نوشته محمد غزالی)می گوید خیلی چیزها ممکن است برای تو حجاب شود.

 پس ممکن کلیسا رفتن حجاب باشد که حقیقت را نبیند پس بنابراین هدف را با وسیله اشتباه گرفتن باعث می شود که مرتب به دست و پای انسان بند های متعددی زده شود. خداوند انسان را خلق کرد به عنوان یک موجود اختیاردار که بتواند به یک مکان و آرامش و آگاهی یا به مدینه ی فاضله یا بهشت موعود برسد.

 حالا خیلی چیزها مثل بند و طناب دست و پای انسان را می بندد و و نمی گذارد حرکت کند. مثال :می خواهد مبلمان و وسایل خانه اش را عوض کند و با آن حفظ آبرو کند اگر قرار چهار تا تخته و مبلمان برای تو آبرو بیاورد باید به آن شک کرد. پس اینها باعث می شود که تمام انرژی شما از بین برود. یا مهمان دارد با سفره رنگین می خواهد مورد تایید دیگران قرار بگیرد.

         خانه هر چه هست             مهمان هر که هست

 (باور کنید اگر کسی به خانه آدم می آید برای سفره و در باز نمی آید برای قلب باز می آید.) 

هر چه سفر تو رنگین تر باشد طرف ارتباطش را با تو قطع می کند. این کارها بند های متعددی است که بر دست و پای ما زده شده. که گاه در مسیر رشد است؛گاه در مسیر سقوط؛پس یکی هدف و یکی وسیله را تشخیص دهیم.

انگشت اشاره است که ماه را نشان می دهد.مسیح انگشت اشاره است که خداوند را نشان می دهد و همان اجرای فرآمین خداست . حضرت مسیح انگشت اشاره است که خدا و راه آرامش را نشان می‌دهد. ولی اینقدر در مسیحیت حضرت مسیح هدف قرار داده شد که می گفتند: عیسی مسیح فرزند خدا است.

 ولی الان می گویند که خداوند عیسی مسیح است. کار راهنما چیست؟ همه ی زور و هدفش این است که شاگرد به رهایی و آزادی  برسد. مثلا اگر شاگرد نافرمانی کند به او سقوط آزاد می دهد نه اینکه بخواهد او را اذیت کند می خواهد او به رهایی و پاکی برسد. حالا مقایسه می کنیم که رابطه راهنما با شاگرد چه رابطه ای است?

آیا می تواند بی خیال باشد و او را ناز و نوازش کند?چه باید بکند تا او به رهایی و درمان برسد?

 خداوند هم همینطور است اگر به بنده اش زیاد فشار آورد کافر می شود اگر کم فشار بیاورد از یک طرف دیگر مشکل به وجود می آید پس باید یک حد تعادلی را رعایت کند.

 سیستم خداوند هم همینطور است تمام هدف بیداری و آگاهی و رسیدن به شعور و صلح و آرامش است پس تو در همه چیز باید یکسری قوانین بازی را در نظر بگیری تا به تعادل و صلح و آرامش برسی اگر در نظر نگرفتی دچار مشکل و بحران می شوی. خداوند خودش همه چیز را در اختیار تو قرار می دهد و تو باید انتخاب کنی.

 پس دو نکته اینجا مطرح می‌شود. 

1 هدف را با وسیله اشتباه نگیر. 2 خود خداوند یکسری از مطالب را برای ما برنامه ریزی کرده است. در پاراگراف اول می گوید:شما بند هایی دارید که باید آن ها را پاره کنید وقتی که آن ها را پاره کردید ما به شما بند محکمتر تری می دهیم که آن بند، بند محبت است و وارد مرحله بعدی می شوید. حالا چرا باید آن بندها پاره شود و به جای آن بند محبت قرار بگیرد?

 چون بند های محبت و بند های آموختن هم در زمین و هم در سماء باعث می شود که در کارمان توفیق حاصل کنیم و به خواسته هایمان برسیم چون خداوند به خواسته های انسان حرمت می گذارد خداوند دوست دارد انسان به خواسته هایش برسد اگر می خواهی به خواسته هایت برسی باید محبت و علم داشته باشی و باید بیاموزی.

 آن زمان که ما دائما در حال مصرف بودیم به هیچ کارمان نمی رسیدم ولی الان داریم ذره ذره به تمام کارهایمان می رسیم.

پس دو نکته مهم که در این پاراگراف وجود دارد یکی محبت است و دیگری آموختن است. اگر شما بگویید به خداوند محبت دارید ولی از برادر ، مادر ،دوست تنفر و کینه دارید شما انسان دروغگو هستی چون محبت را پیدا نکرده ای. تو اگر می خواهی به وادی عشق برسی و به خداوند محبت داشته باشی باید به تمام مخلوقین الهی محبت داشته باشی.

 یکی از مشایخ قدیماستاد خرا قانی عارف بزرگی بود یک نفر از جنوب ایران حرکت کرد تا او را ببیند. منزل به منزل می رود تا به آن شیخ برسد. در خانه او را می زند. یک زن داد می زند  کیستی ?او می گوید آمده ام استاد را ببینم?آن زن می گوید استاد کیست?

 او که هیچ نمی فهمد تو دیگر چقدر بیچاره ای که آمده ای تا تو را هدایت کند و کلی ناسزا گفت: آن مرد ناراحت شد کنار کوچه نشسته بود. یکی در حال رد شدن بود می گوید چرا نارحتی قضیه را به او گفت:آن رهگذر گفت:شیخ در جنگل است به جنگل می رود و شیخ را پیدا می کند.

 شیخ به آن مرد می گوید با من چکار داری مرد تمام سوالات خود را می پرسد و بعد در پایان می گوید: آن زن که بود که آنقدر به شما ناسزا گفت: شیخ می گوید: همسر من بود اما تنها کسی که باعث شد من به این جایگاه و این درجه برسم همین زن بود. آنقدر بلا به سرم آورد که من به کوه و جنگل و تفکر پناه آوردم تا شدم شیخی که الان می بینی و هر چه آموختم او باعثش بود.

 پس اگر آدم خوبی کنار ما قرار دارد باید بگویم خدا یا شکر برای من او بهترین است. اگر آدم آن چنانی قرار داد باید بگویم خدایا شکر که او بهترینش است. ما نمی خواهیم بگوئیم این شخص آدم خوب یا بد یا من کار خوبی کردم خداوند آدم خوب قرار داده. کار بد کردم آدم بد قرار داده ! نه ....موضوع این است که در این شرایط ،امروز برای پیشرفت تو در مسیر تکامل و رسیدن به آرامش او برای شما بهترین است.

 این ما هستیم که باید درک کنیم که کدام بند غلط است؛ و آن بندها را ذره ذره به آرامی حذف کنیم . ولی باید غلط بودنش برای ما مشخص شود. ما بر آن هستیم که درخت نخل خانه خویش را به خوشه های رطب آباد کنیم و از شهد آن شربتی بسازیم که از آن همه سیراب بشوند و در دراز مدت در ذهن بسیاری از انسان ها باقی بماند خانه ی  دل را روشن کن که خانه دل با چراغ خود نور تابنده ای به خانه خدا می دهد.

بسیاری از مردم در این مقوله هستند که آیا خدا اصلا وجود دارد با خیر?یعنی با خود بیگانه اند. در حالی که می خواهند وجود خدا را بشناسند ام همین ناباروری آن ها را به مرز شیطان می کشاند و جهان مملو از این انسانها است. در اینجا منظور از خانه، خانه دل است. آیا دل هم درخت دارد? آیا دل هم میوه می دهد?

 بله . دل هم درخت دارد.بعضی از انسان ها هستند که درخت دلشان رطب شیرین و میوه های شیرین می دهد. بعضی از انسان ها هستند که درخت دلشان میوه تلخ و زهرآگین و بد می دهد؛ زبان نیش دار و گوشه ،کنایه و غیبت و مردم آزاری و تجسس در کار دیگران همه میوه تلخ دل است. و بیشترین زهر آن در وجود خودشان می رود.

 اما بعضی از انسان ها هستند که دلشان میوه های شیرین می دهد. به همه سلام می دهد و همه را دوست دارد. از کسی کینه و تنفر ، حسادت و منیت ندارد خانه دل را روشن کن که خانه  دل با چراغ خود نور تابنده ای به خانه خدا می دهد.

آن کسی که خانه خدا می رود باید قلبش نور تابنده ای داشته باشد که خانه خدا را روشن می کند. (صد بار از این خانه به آن خانه برفتی یک بار از این بام به آن بام نرفتی) 

هر کس به زیارت گل رود خود را ببیند و هر کس به زیارت دل رود خدا را ببیند. خدا در دل هاست. باید به زیارت دل رفت تا خدا را رویت کرد. برای همین است که لوئی پاستور می گوید:دانش اندک انسان را از خدا دور می کند و دانش زیاد انسان را به خدا نزدیک می کند.

 حتی در ساختار یک سلول کوچک چنان مطالبی نهفته است که خیلی بالاتر از فهم ما است. عشق و ایمان باید واقعیت داشته باشد تا جامه زیبا بر تن شود. کسی که عشق و ایمان داشته باشد جامه ای که بر تن کرده قابل دیدن است. 

شن های روان دو کار انجام می دهند اگر به آب نزدیک باشند به دریا می رسند. و اگر در کویر باشند دائما با گرد خود یا به حول خود می چرخند و سرگردان هستند.

 منظور از این سر گردانی و بلا تکلیفی این است که از رنج دور شویم و به بحر و آرامش برسیم.

 در مسیر زندگی اگر مسیرتان راه حق هست هیچ وقت نا امید نشوید. یک چیز دیگر هم به شما بگویم که (الله سریع الحساب)خداوند حساب هایش سریع است.ولی خیال نکنید تا آمدید و شروع کردید خداوند راحت همه چیز را در اختیارتان قرار می دهد.

 این خبرها نیست به شما قطعا خواهد داد ولی در دراز مدت حتی ممکن است موانعی سر راهت قرار بگیرد چون تا به حال خواب بودی حالا تازه از خواب بیدار شده ای.

 بعضی اوقات موانعی سر راه شما وجود دارد باید از این سد و موانع عبور کنی. در نظر بگیرید که کره زمین لایه اوزن دارد هر چه شهاب سنگ بخواهد وارد کره زمین شود لایه اوزن آن را پودر می کند؛ لایه اوزن یک سپر دفاعی است برای کره زمین.

 هر انسان هم یک هاله ای دور خود دارد ؛مثل لایه اوزن افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند یا خیلی افکار پریشان دارند لایه آن ها سوراخ است.

 در طول زمان با مصرف OT و شرکت در کلاس ها این لایه ترمیم می شود. بنابراین اگر در سفر اول مشکل دارید با هیچ چیز بر طرف نمی شود. نه با دعا نه با سحر و جادو باید در طول زمان ذره ذره این هاله بسته شود. خودش آرام آرام بسته می شود:پس باید صبر و تحمل کنید تا درست شود.

تایپ:با احترام همسفر الهه

نوع مطلب : سی دی های آموزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط : سی دی بند محکمتر،
یکشنبه 11 آذر 1397 10:34 ب.ظ
سپاسگزارم خانم الهه عزیزم چقدر این سی دی زیبا و آموزنده است .
یکشنبه 11 آذر 1397 12:40 ب.ظ
الهه جان بسیار سپاسگزارم خیلی زیبا و کامل نوشته بودی ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :