تبلیغات
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا - جلسه پرسش و پاسخ آقای اشکذری در نمایندگی افسریه
 
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ

ه نام قدرت مطلق الله

جلسه پرسش و پاسخ با حضور دیده بان محترم جناب آقای اشکذری در تاریخ 97/6/26 نمایندگی همسفران افسریهمنبع: وبلاگ همسفران افسریه


 

 1-آیا احتمال سقوط مسافری که به درمان رسیده باشد ولی جهان بینی را درست درک نکرده باشد، وجود دارد؟

پاسخ: تنها دلیل برگشت مسافران اصلا مواد نیست، هرکس که برگشت می خورد با ضد ارزش برگشت می خورد یعنی همان جهان بینی، بعد مواد میزند. کسی با مواد در کنگره برگشت نخورده است ضد ارزش خط خمر را از کارمی اندازد، عشق و محبت را از کار می اندازد وقتی آنها از کار افتاد زمینه ای برای مواد زدن آماده می شود. اگر کسی جهان بینی را کاملا یاد گرفته باشد نه اینکه فقط شنیده باشد، ما خیلی از افراد را در کنگره داشتیم که کتاب60 درجه را ازحفظ می خواند و آخرش هم رفت تزریق کرد و مرد. چرا؟ چون شنیده بود اما نفهمیده بود. چطور میتوانیم شنیده هایمان را به فهم تبدیل کنیم؟با عمل، فقط عمل ، نه با ذکر و... . تنها زبانی که دانسته ها را به فهم تبدیل می کند عمل است جسم فیزیکی را به ما دادند برای عمل کردن برای اینکه انجام بدهیم تا بفهمیم نه یکبار نه دو بار هزار بار باید انجام بدهیم تا بفهمیم. مگه آدم به این سادگی ها می فهمد؟

 2- مسافر من سفر خوبی را دارد ولی وسوسه می شود، آیا ناامیدی هایی که در زندگی اش وجود دارد می تواند دلیل وسوسه او باشد؟

پاسخ: ما خیلی از کلمات را می گوییم ولی شاید خودمان هم متوجه نشویم که چه می گوییم. می گوییم وسوسه یعنی حسی که به حس دیگر می زند. در انسان حس باید اولین قوه به کاراندازی عقل باشد. وقتی می گوییم وسوسه یعنی این حس من خراب است سراغ عقل نمی رود، می رود و یک حس دیگر را به کار می اندازد، حسی به حسی می زند الی آخر. در صورتی که حس باید اولین قوه به کاراندازی عقل باشد. وقتی من می بینم حس باید ببرد به عقل برساند آنوقت عقل می گوید این چی بود، این روندی هست که در ما انجام می شود. زمانی که من از نظر حسی درست نباشم یعنی چی درست نباشم؟ یعنی حجاب داشته باشم وقتی من حجاب داشته باشم حس به پشت حجاب می خورد و بر میگردد به یک حس دیگر. در کلام الله می گوید خمر عملی است شیطانی که برای انسان حجاب بوجود می آورد، حجاب در بین حس من و عقلم، وقتی این حجاب هست حس به حجاب می خورد و نمی تواند به عقل برود و باز دوباره به یک حس دیگر می رود. بهترین راه و ساده ترین کار تزکیه است یعنی حجاب را کم کنیم. عقل اشتباه نمی کند و امکان ندارد که به کسی راهکار اشتباه دهد چون فر ایزدی دارد، وقتی من از عقل سوال می کنم یعنی از خدا سوال می کنم مشروط براینکه حس خودش جای عقل جواب ندهد و حجابی هم وجود نداشته باشد. پس بهترین کار دوری از ضد ارزش هاست.

 

   3-مسافر من پس از ورود به سفر دوم کنگره نمی آید چه کار کنم؟

پاسخ: بیشترین مساله به جهان بینی بر می گردد چون اصلا نمی داند که چرا باید بیاید. فکر میکند مواد که مصرفنکند کار تمام است. من به شدت از این آدم ها احساس خطر می کنم چون دست از پا درازتر بر میگردند و می آیند کنگره، باید یک کاری کنیم که بیایند. باید کاری بکنید که بیاید باید این هنر را داشته باشید پس اینجا چی یاد گرفته ایم؟ ما اینجا یاد گرفته ایم که چگونه مسافرمان را بیاوریم کنگره.اگر مسافری نمی آیند 60درصد همسفر مقصر است چون آن هنر را ندارد و در کنگره یاد نگرفته است. ضرب المثلی هست که می گوید هر چه خدا بخواهد می شود و هرچه خانم ها بخواهند شده. خودتان را اصلا دست کم نگیرید. شاید کسی هم که سوال کرده حسش این هست که نیاید، شاید باید حس خودش را هم عوض کند.

 

 4-مسافر من با وجود اینکه سفر خوبی داشت و الان هم سفر دومی هست ولی هنوز پاهایش درد می کند؟

پاسخ: چون در سفر اول ورزش را شروع نکرده و درد پاهایش مربوط به ستون فقرات و کمرش می شود باید جزوه آناتومی را از نشریات تهیه کنند و حرکات را انجام دهند تا فشار از روی ستون فقرات برداشته شود.

 

5- چرا نباید در ماه محرم مسافر حتی به همراه همسفرش به بیرون یا هیات برود؟

پاسخ: ما چنین قانونی نداریم.البته یک موضوع دیگر هم هست راهنما به سوال جواب نمی دهد به شخص جوابمی دهد. مثال: رهجو ازمن سوال می پرسد شب خوابم نمی برد یا پاهایم می پرد چه کار کنم؟ بهش می گویم تو سه روز سقوط آزاد برو.همین سوال را رهجوی دیگری می پرسد بهش می گویم تو 5/0سی سی اضافه کن. سوالات یکی بود اما جواب ها کاملا متفاوت بود. پاسخ شماد هم همین است یک نفر میتواند هیات برود و یک نفر نباید برود.

 6-چرا وقتی می خواهی عشق را حس کنی به محض عشق گرفتن همه چیز تبدیل به نفرت می شود؟ البته خود من هم خیلی عصبی هستم؟

پاسخ: عشق اگر با عقل و ایمان نباشد همه این آفت ها را دارد. به نظر من کسی که عقل و ایمان ندارد محکم سر جایش بنشیند و از عشق حرفی نزند. من خودم به همین دلیل مواد مصرف کردم. واقعا تعدادی از مصرف کننده ها آدمهای با عشقی هستند، حس های خیلی قوی دارند، حساس هستند، همه اینها هست ولی عقل و ایمان ندارد. عقل و ایمان نداریم می رویم و تریاک می کشیم که حال آن عشق را بدست بیاوریم. ما عاشق اون عشق بودیم ولی بلد نبودیم بدست بیاوریم می رفتیم و مواد را می خریدیم تا عشق را به دست بیاوریم. کسی که مواد می زند دنبال عشق است اما راه بدست آوردنش را بلد نیست. در کنگره می آید و راهش را یاد می گیرد دیگر نمی رود مواد بخرد. کسانی که در کنگره می آیند راه نئشگی را از طریق طبیعی یاد می گیرند. اما اگر می خواهید خودتان از این حالت عصبی بودن بیرون بیایید، محبت ذخیره کنید یعنی به خوبی فکر کنید و اصلا به انتقام و کیینه فکر نکنید، مدام به این فکر کنیدکه چگونه محبت کنید، یک نفر را پیدا کنید و به زور به او محبت کنید، این کار برای خودتان خوب هست فکر نکنید برای او خوب هست کار تو گیر است. فرض کنید شما نذری درست کردید و کسی نیست از شما بگیرد نتیجه این می شود که آن نذری ها را باید دور بریزید، باید از کسانی که می آیند و نذری شما را می گیرند تشکر کنید و منتشان را بکشید در واقع این افرادند که مزد شما را می دهند. نمی شود که من خشم بخورم و محبت داشته باشم. بایدهمه را دوست داشته باشیم، لزومی ندارد که همه کاری انجام بدهند که ما خوشمان بیاید، این منیت من را نشان می دهد هرکسی مثل خودش است قرار نیست که همه مثل من بشوند. همه که نباید دست به دست هم بدهند که من راضی باشم. پس عصبی بودن به خاطر آن منیت است، به خاطر اینکه سطح توقعمان بالاست و نمی توانیم همه را درک کنیم. باید این را بدانید هر شخصی که به شخص دیگر بدی کرد مثل این می ماند که یک لیوان زهر به کسی تعارف کرد حالا وقتی من از کسی کینه ای می گیرم هر دفعه که یادم بیاید یک جرعه از آن زهر می خورم، او فقط تعارف کرد ولیمن دارم این زهر را می خورم، ببینید چه بلایی سرخودمان می آوریم؟ پس ببخش، این کار به نفع خودت می شود وگرنه هر زمان که یادت می آید یک نیش، خودت به خودت می زنی.

 

 7-مسافر من سه سال است که رها شده است و نماز نمی خواند؟

پاسخ: نخواند. اصلا چه ربطی دارد؟ نماز خوب است اما ملاک نیست. این نیست که تمام ملاک و ارزش گذاری ما رویدیگران نماز باشد. انسان باید نماز خوان واقعی باشد. ما نماز خوان قلابی هم داریم و خیلی وقت ها نماز می خوانیم که سر دیگران کلاه بگذاریم. ما نمی توانیم همه قضاوت مان را بگذاریم روی این موضوع که چه کسی نماز خواند و چه کسی نماز نخواند؟ خیلی از چیزها هست که جزء مسایلِ ظاهری است نه باطنی.

 

  8- دلیل بالا رفتن برگشت ها در دو سال اخیرچیست؟ آیا راهنماها ضعیف شده اند؟ یا دلیل دیگری دارد؟

پاسخ: ما چنین آماری را در کنگره نداریم، چون در قسمت تازه وارین من باید مرتبا آمار داشته باشم و به چنین موردی برخورد نکردم. الان تنها آماری که در قسمت هرویین داریم این هست که یک مقدار دیر جذب می شوند که در این مورد هم در حال توجیه کردن راهنماها هستیم. 

  9- چگونه زباله های ذهنم را از ذهن خود خارج کنم؟

پاسخ: ما چیزهای زیادی که ارزش نگه داشتن را ندارند در ذهن خود نگه می داریم، مثل بدی انسان ها، اینها همانند زهری است که مرتب می خورید. بالا بیاورید، نشخوار نکنید. نباید به این مسایل فکر کنیم دوباره قورت بدهیم و این کار را تکرار کنیم.

 

  10-با وجود اینکه یکی دو سال از سفر دوم را خوب پیش رفتم اما الان احساس می کنم دچار سکون شده ام؟

پاسخ: در سی دی اعتماد گفته شد که حرکت انسان مثل یک خط نیست، انسان دایما به بالا و پایین می رود و دراین حرکت ها در پایین ترین و بالاترین نقطه قرار می گیریم و تا زمانی هم پایین نیاییم نمی توانیم بالا رویم، تا زمین نخوری چگونه می خواهی بلند شدن را یاد بگیری؟ اصلا قانون جهان فیزیک اینطور هست.  جایی هم که زمین نخوری خدا به تو پشت پا می زند. وقتی خط تو مثل خط ممتد و صاف میشود خیلی به تو خوش می گذرد، خدا بهت پشت پا میزند. اصلا خداوند شیطان را برای پشت پا زدن آفرید، برای اینکه سرت گرم باشد و بتوانی پیشرفت کنی. اگر همه چیز باشد می روی و خود کشی می کنی. آمار کسانی که خود کشی کردند می گوید که اینها افرادی بودند که همه چیز برایشان بود.

 

   11- آیا مسافری که رها شده همنشین کسانی شود که اعتیاد دارند امکان بازگشت و اعتیاد هست؟در صورتیکه خودش اصرار دارد که هیچ حسی ندارد؟

پاسخ: بله امکان بازگشت هست. کسی که خودش مصرف کننده نباشد خودش و حسش از جنس مصرف کننده نیست. تا به حال دیده اید که موش و گربه با هم در یک قفس بروند؟ چه دلیلی دارد وقتی من مصرف کننده نیستم بروم و بنشینم پای بساط؟ من تغییر کردم و نباید شخصیت من در حدی باشد که کنار مصرف کننده بنشینم ، جایگاه من بالاتر رفته و من نمی توانم تحمل کنم. اگر خوشم می آید و می روم ریگی در کفشم هست البته شاید هم نباشد.

 

     12- مسافرم مرتب تهدید می کند که بر می گردد؟

پاسخ: به او بگویید برو بزن، همین الان برو بزن.کسی که هنوز به این درک و فهم نرسیده چه بهتر که برود و بزند.جنس این آدم از پاکی نیست. دیوانه شاخ دار را برای چه می خواهی؟ چون کسی که مواد را قطع می کند اما از نظر جهان بینی درست نمی شود این دیوانه شاخ دار است.

 

    13 - مسافر من یک سال که رها شده است اما خواب او تنظیم نیست و سرکار نمی رود؟

پاسخ: از جانب من به او بگویید که رفیق تو هنوز یک مصرف کننده هستی. مسافری که رها شده و درآمد ندارد هنوزمصرف کننده است، مصرف کننده که فقط مواد نیست. چه کسی کار می کند و او می خورد؟ پس او هنوز مصرف کنندهاست. هرکسی که مصرف می کند و تولید ندارد یک مصرف کننده است. شخص سفر سوم را هم در پیش گرفته، آیادرآمد دارد؟ اگر ندارد پس هنوز مصرف کننده است. ما می آییم اینجا درمان می شویم که کارآیی داشته باشیم.درمان من زمانی ارزش دارد که درآمد زایی داشته باشم. سفر اول مگه شغل است؟ کمک راهنمایی که در کنگره شغل نیست.

 

  14- ما چگونه باعث آمدن مسافرمان به کنگره بشویم؟

پاسخ: بخواهید که بیاید. در کلام الله آمده است که بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را.

 

 15- دست مسافرم می لرزد، آیا امکان خوب شدنش است؟

پاسخ: بله با ورزش خوب می شود، اما نه هر ورزشی. ورزش هایی که در آب هستند برای ایشان مناسب است مثل شنا اما به شرط اینکه شنا بلد باشند. ورزش های پرشی و جهشی در ابتدا برای ایشان مناسب نیست. البته یوگا هم خوب است.

 

     16- مسافرم به پایان سفر اولش چیزی نمانده اما در ارتباط با زمان مصرفش راحت صحبت می کند، آیا امکان بازگشت او هست؟

پاسخ: خاطراتش هست، می آید بیرون که برود، یعنی اگر می خواهی بدی از تو برود باید به زبانت بیاید، اول از دل بیاد به زبان بعد برود تا اینکار را نکنی نمی رود. خاطرات هم از دل به زبان می آید و بعد هم می رود.

 

 17-مسافر من4 ماه سفر است.امروز به دلیل مشکلات کاری مواد مصرف کرد، من چه کاری باید انجام دهم؟

پاسخ: شما ناراحت چی هستید؟ بی خیال. حق با شماست اما من راست می گویم. هر چقدر بیشتر عذاب بکشید قضیه بدتر می شود. انقدر که تا به الان زجر کشیده اید نتیجه گرفته اید؟ اگر جایی لازم دیدید ادای ناراحت شدن را دربیاورید. گاهی لازم است ادای عصبی شدن را دربیاورید اما عصبی نشوید.

 

 18- مسافر من در سفر دوم مشروب می خورد، چه کنم؟

پاسخ: ایشان به زودی برگشت می خورد. همه در کنگره از ضد ارزش برگشت می خورند مشروب هم ضد ارزش هست.مشروب تعادلشان را بر هم می زند و مواد زمینشان می زند.

     19-حضور مسافر در کنار کسی که مصرف می کند اشکالی دارد؟

پاسخ: یک موقع هست که مسافر در کنار مصرف کننده هست و یک موقع هم هست که می رود در کنارش باشد. درکنار مصرف کننده بودن مشکلی ندارد.

منبع: وبلاگ همسفران افسریه

نوع مطلب : پرسش و پاسخ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 23 مهر 1397 08:02 ق.ظ
خداقوت خانم شهلا امیدوارم روزی در کنار شما پرچمدار این رسالت الهی باشم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :