تبلیغات
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا - ''گزارش لژیون دوازدهم تاریخ 25 تیرماه نودو هفت
 
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ

بنام قدرت مطلق الله گزارش لژیون دوازدهم تاریخ 25تیر نود و هفت با دستور جلسه کفر شرک و نفاق که با حضور جمعی از همسفران به استادی کمک راهنما خانم شهلا و دبیری خانم محبوبه راس ساعت شروع به کار نمود


 Image result for ‫لژیون‬‎


تعصبات باعث میشود انسان کور شود و خطاهای زیاد انجام دهد زور زدن برای نگهداری کردن خیلی مسائل غلط است متعصب بودن باعث دیده نشدن حقایق بسیاری است .انسان خیلی تلاش میکند چیزی بدست آورد اما نگاه داشتن مسئه دیگری است .باید حواسمان باشد امروز مادر دایره آگاهی هستیم چگونه حرکت کردن مهم است .برخی مسائل اصلا به ما ربطی ندارد چون حسهای افراد قطعا شبیه هم نیست و ما برای مسائلی دست و پا میزنیم که گاه بیخود است باید بدانیم که تزمز دستی رابه موقع بکشیم و با حس سالم جلو برویم  وقتی خوب تفکر کنیم نیروهای کمکی خود جلو میایند  و به ما کمک می کنند

سلام دوستان شهلا هستم همسفر :از دبیر جلسه میخواهم خلاصه دستور جلسه قبل را بخوانند .

سلام دوستان محبوبه هستم همسفر :دستور جلسه قبل در ارتباط با مقوله شرک بود که انسان خاصیتی دارد تا به مرحله پختگی نرسد این خاصیت را دارد که هر کسی بیاید و خواسته اورا برآورده کند او میشود مرید او کلا انسان در حالت عادی این خصلت را دارد که اگر مثلا من خواسته ای دارم خواسته برای من خیلی مهم است یک نفر بیاید و این خواسته را برای من اجابت کند میشوم رهجوی او کاری به معقول بودن و یا نبودن آن خواسته ندارم .هر شخصی که خواسته مرا برآورده کند جایگاه خاصی برای من پیدا میکند .شرک منشا بسیاری از بیماریها است .اما مقوله کفر هم ارتباطی تنگا تنگ با این مساله دارد کفر یعنی پنهان کردن مثل شهادت دادن دروغ که باعث پنهان شدن حقیقت است مقوله کفر بسیار نزدیک به ضد ارزشهاست مثلا حسادت غیبت کینه ورزی.اینها بستگی به دامنه اختیار دارد انسانی که دامنه اختیار دارد و در تاریکی است صفر نمیشود و آنکه در نور است هم نور مطلق کامل نیست و ذره ای تاریکی در آن است شبیه یین و یانگ.انسان در کفر منفعت خویش را بیشتر در نظر میگیرد و این باعث دلسردی در روابط فی مابین میشود و امروز دستور جلسه تکمیل کننده مقوله کفر و شرک و نفاق هست که بدلیل اهمیت موضوع در این دستور جلسه به آن میپردازیم .

سلام دوستان شهلا هستم همسفر:جلسه بعدی به اتفاق آرا دبیر جدید انتخاب میکنیم چون دوره دبیری خانم محبوبه هم رو به اتمام است و من یک سری قوانین و مطالب دبیری را نوشتم که چون امروز همه در لژیون حضور ندارند به جلسه بعدی موکول میکنم .امروز کفر و شرک و انفاق را که به مربوط است کار میکنیم چون اغلب مشکلاتی که امروزه برایمان رخ داده سر همین موضوعات است که شخصا برای من سی دی انفاق کاربرد داشته است .من این مقولات را به صورت سوال و جواب انجام دادم که در لژیون مطرح میکنم و شما اطلاعات و تجربیات  خویش را به مشارکت بگذارید.به فرمایش آقای مهندس حتمن سی دی های .

 قیاس ؛کابوس و ندانی را بدان ؛اهمیت خواب شب؛منیت را بنویسید به مرور و در انتها نتایج آن را بنویسید و سوال مطرح کنید تا بخوبی متوجه شوید و انشالا برای کمک راهنمایی اماده شوید

 کفر به چه معناست ؟

خانم الهه :من سی دی کفرا گوش دادم کفر به معنای پنهان کردن است و سرپوش گذاشتن روی خوبیهای دیگران داستان قصابی که استخوانی در چشمش فرو رفته بود و مدتها پیش طبیب میرفت و مرحم میگذاشت تا شاگرد او روزی استخوان را از چشم وی خارج کرد و مرحم گذاشت طبیب به شاگرد گفت تو استخوان را در چشم وی دیدی اما شقه های بزرگ گوشت را ندیدی ؟این داستان در زندگی من مصداق داشته است بیماری الان فرزند من است که طبیبان کنونی اینگونه اند و کفر بینشان زیاد است و میخواهند ما همیشه آویزان و محتاج آنان باشیم .

خانم محبوبه :افرادی که کفر میکنند همیشه در پی منفعت خویشند نه سیستم آنها قدر شناس نیستند و پنهان کارند .در نتیجه به سیستم آسیب میزنند و خودشان هم همیشه در زیانکاری هستند .

خانم آذر:هر نفسی خواسته دارد معقول و غیر معقول که سرچشمه حسنات و سیئات بسیاری هستند وقتی که نفس خواسته فراوان دارد و همه را با هم میخواهد اینجا پنهان کاری اتفاق میفتد و حال و حس انسان خراب میشود و ضد ارزشها قوی میشود و خوبیها پنهان میشود و این عین کفر است .و راه درمان ان دنبال کردن یک خواسته معقول است که در راه درست و صراط مستقیم است ذره ذره باید به سمت کل پیش رفت .نقطه تحمل پدیدار میشود و انسان به حال خوب و خوش میرسد .

خانم زهرا :بارها از مادرم شنیدم افرادی که از زندگی مینالند کفر میگویند.کفر: به طرف ضد ارزشها رفتن ؛ قدرت جذب و دامنه اختیار را کم میکند .همانطور هم که خانم الهه و محبوبه گفتند همان پنهان کاری است .

سلام دوستان شهلا هستم همسفر:کفر چه زمان انجام میشود؟ چرا انسان خوبیهای اطرافیان را کمتر می بیند؟زمانی که درست حرکت نمیکنم بدون تفکر عمل میکنم و از داشته هایم سپاسگزاری نمیکنم .روی نداشته ها متمرکز میشوم عملا کفر میشود.  قبلا اینطور فکر می کردیم که کسانی که خدارا قبول ندارند کافر هستند. همین حرمتهای و قوانتین که در کنگره گفته میشود  را اگر انجام ندهیم به کفر می رسیم قیاس کردن خود با دیگران؛ دروغ گفتن ؛انجام دادن ضد ارزشها همه به کفر  مرتبط است . برای همین اینقدر روی حرمت ها و قوانین برای ما در کنگره صحبت می کنند.آقای امین در مورد این مسئله زیاد صحبت میکنند .اصلا ثواب و گناه چیست ؟ثواب یعنی بهره لازم را از هر چیزی ببریم .که میشود فایده ؛مثل اعمال ماه مبارک که باغث حال خوب میشود و وقتی ما در این ماه از ضد ارزشها دوری می کنیم و به نوعی در تزکیه و پالایش هستیم پس از قدرت جذب بالایی برخوردار میشویم.و وقتی گناه میکنم خوبیهای من دید نمیشود و پنهان میشود و بدیها رو میاید حرمت کنگره رعایت نکردن همین مسئله است .و وقتی من منافع خودم را در نظر بگیرم  جایگاه خود را در معرض خطر میگذارم .اینها مقوله کفر هستند و عاملش خواسته های زیاد من است و من پنهان کار میشوم .

شرک یعنی چی؟

خانم الهه:ما تصورمان از شرک آن فیلمها بود که میدیدیم اما برای فرمانروای مطلق شریک میاوریم وارد حق و حقوق دیگران میشویم در کتاب ادموند و هلیا از جبران خسارت گفته و تا این مقوله را انسان انجام ندهد از مقوله شرک خارج نمیشود و باید جبران خسارت کند این نیست که هر کاری بکنیم و طلب بخشش کنیم بخشش در مقوله شرک جبران خسارتهاست .برای اینکه از این ضد ارزش ادموند و هلیا خارج شوند بایستی قدرت فرمانروایی مطلق را باز میگردانیدند چون شریک قائل شده بودند .

خانم محبوبه:شرک همان نقض فرمان است مثل دروغ و پنهان کاری قانون عمل و عکس العمل است عین بازتابهای خود ماست در مورد نماز صبح آقای امین مثال میزنند که بیدار میشویم و مرتب به تعویق میاندازیم .

خانم آذر:من بصورت چکیده از مطالعه کتب و سی دی های کنگره جواب این سوال را میدهم انسان از یک نفس واحده و جان و جن بوجود آمده از لامکان به مکان آمد و دارای قدرت اختیار گشت وقتی اختیار دار شد حق انتخاب داشت و شروع کرد به انجام اعمالی که منع شده بود مثل مصرف کردن مواد و جان و نفس واحده خویش را به مصرف مواد سپرد برای لذتی ناپایدار.نور و ظلمت ؟کدام ؟نقطه کوچک در تاریکی صفر نمیشود و در نور هم نقطه تاریکی صفر نیست این من هستم که این نقاط را تقویت کنم و یا ضعیف کنم نور میخواهم یا ظلمت ؟

خانم شهلا :شرک یعنی نقض قوانین یک سری باید ها و نباید ها که اگر از آن عبور کنیم دچار مشکل میشویم و قطعا مشکلات ما عبور از قوانین و حد و حدودها می باشد.قوانین الهی بر گرفته از کتاب آسمانی خداوند است . قوانین چه هستند؟و به ما چه می گویند ؟ طبق حرمت کنگره 60قوانین و حرمت ها  به ما می گویند :تجسس نکن ؛سرزنش نکن؛قضاوت نکردن...دروغ نگفتن و....دحالا چه زمانی انسان دروغ می گوید زمانی  که شرایط را ضد خود می بیند چرا دروغ میگویم چرا قضاوت میکنم ؟چون خودم زیر سوال نروم و یا دیگری رابه سوال بکشم  و اینجاست که وارد مقوله شرک میشوم و  با وارد شدن به شرک چه اتفاقی می افتد؟آنوقت هست که برای شهر وجودی خود شریک قائل میشوم  یعنی ظبق اختیاری که داریم در انتخبمان دچار مشگل میشویم می خواهیم کاری را انجام دهیم اما دیگر حق انتخاب با ما نیست وآنوقت حتی تصمیمهای کوچک در ما از بین میرود انتخابها از ما گرفته میشود چون حس آلوده نمیگذارد من حرکت کنم .و جایی که حس خراب است حرکت نکنیم .ما نمیتوانیم به تمام انتخاب ها برسیم و همه را با هم انجام بدهیم جاذبه و دافعه همین است.

در سوره بقره آیه هفت آمده کسانی که کفر می ورزند خداوند بر گوشها ،چشمها و دلهایشان مهر نهاده است و بر دیدگانشان پرده پوشانده است این یعنی چه؟کسانی که کفر می ورزند خداوند بر دیدگانشان مهر میگذارد نور و صوت و حس دچار پرده و حجاب میشود و بسته میشود نمیتوانم درست بشنوم . دیگر درست حتی نمی بینیم و اینجاست که حس ها  بسته میشود قدرت جاذبه و دافعه در ما  کم و زیاد میشود.در سی دی کفر سیات را گفته است  به معنی زشتی و پلیدی که من اگر نقض فرمان نکنم  در قران آمده که بدیها و سیئات شما را می پوشانم .

چه زمانی انسان دچار ندیدن بعضی از حقیقت ها میشود؟

نجربه یکی از همسفر ها

 تعصبات باعث میشود انسان کور شود و خطاهای زیاد انجام دهد زور زدن برای نگهداری کردن خیلی مسائل غلط است متعصب بودن باعث دیده نشدن حقایق بسیاری است .انسان خیلی تلاش میکند چیزی بدست آورد اما نگاه داشتن مسئه دیگری است .باید حواسمان باشد امروز مادر دایره آگاهی هستیم چگونه حرکت کردن مهم است .برخی مسائل اصلا به ما ربطی ندارد چون حسهای افراد قطعا شبیه هم نیست و ما برای مسائلی دست و پا میزنیم که گاه بیخود است باید بدانیم که تزمز دستی رابه موقع بکشیم و با حس سالم جلو برویم  وقتی خوب تفکر کنیم نیروهای کمکی خود جلو میایند  و به ما کمک می کنند.آگاهی ها در کنگره برای ما کاملا عملیاتی است .برای همین است که باید دقت کنیم چرا  هنوزاین مسائل  و مشکلات در زندگی ما بوجود میایند ؟چرا هنوز روزی ما اینچنین است ؟اینها درسهای زندگی هستند ببینیم درک کنیم و درس بگیریم و تکرار هم نکنیم .اگر نفاق و کفر و شرک را در ک کنیم اشتباهاتمان کمتر است مثل نفاق و سوختن که آقای امین صحبت میکنند تمام اینها را باید بفهمیم که چه زمان سطح سوختن پایین میفتد ؟هر انچه بیرون است در درون مانیز هست .آنچه در بیرون میبینیم را در درون خود جستجو کنیدم .

انفاق بخشیدن و گدشتن از مالی است که داریم مثل کمک بخریدن دوربین پارک برای کنگره .بخشیدن از بهترین نوع آنچه که دور ریختنی نباشد .معنی انفاق با نفاق متفاوت است یک ساختار درست چگونه کار میکند ؟جایی که رشد و آموزش در آن باشد بدنبال ان تعادل ایجاد میشود .انفاق بخشش و نفاق سوختن و تلف شدن است .برای رسیدن به انفاق باید از مراحلی گذشت نفاق دورو بودن و تفرقه انداختن است که در زمین ایجاد فساد میشود .انفاق سازنده و نفاق تخریب کننده است .برای سوخته شدن به دو چیز نیاز است مثل سوخته شدن که در ابتدا انرژی زیاد تولید میکند و در نهایت سریع تحلیل میرود و تمام میشود این در حقیقت معنی نفاق است .در زندگی روابط اجتماعی و ساختار داریم که برای آنها زحمات زیادی کشیدیم و ما  بدانیم کاری نکنیم که تخریب در ساختارها صورت گیرد مثل قبولی صد درصد دانشگاه در سی دی انفاق آقای امین که ایجاد تخریب در ساختار دانشگاه میکند و این برای کل سیستم خوب نیست.خانم شهلا تاکید داشتند که داشتن حس و حال خوب برای انسان ارمغان سلامتی جسمی را به همراه خواهد داشت ایشان دستور کار لژیون جلسه آینده را قانون سوم کتاب 60 درجه و سی دی های مرتبط با آن و سی دی لنگر کشتی را بکشید قرار دادند .با حضور و غیاب اعضای لژیون و دعای پایانی و آرزوی خیر و خوشی لژیون راس ساعت 19 و ده دقیقه بسته شد .پایان .

تایپ همسفر آذر

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 1 مرداد 1397 09:54 ق.ظ
خانم اذر خیلی عالی بود سپاسگذارم
دوشنبه 1 مرداد 1397 09:54 ق.ظ
خانم اذر خیلی عالی بود سپاسگذارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :