سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
جمعه 22 تیر 1397 :: نویسنده : شهلا شیخ
به نام قدرت مطلق

مشارکت‌های مکتوب لژیون دوازدهم؛ لژیون كمك راهنما همسفر شهلا

در باب دستور جلسۀ هفتگی: حرمت کنگره 60

ما هم‌سفران و مسافران در کنگره به گرد هم آمده‌ایم تا ساخته شویم و طرحی نو دراندازیم. ساخته‌شدن و رهایی از بند دروغ گفتن‌ها، منیت ها، قضاوت کردن‌ها، سرزنش کردن‌ها، حسادت‌ها و ضد ارزش‌های دیگر...سلام دوستان شهلا هستم هم‌سفر (کمک راهنما):

سخنان ارزشمند آقای مهندس حسین داژکام: همه حرمت‌های کنگره 60 را من از این آیه الگو گرفتم و آن این است؛ «من جنات عالیه لا تسمع فیها لاقیه الا سلاما سلاما»؛ در بهشت برین هیچ سخن لغو و بیهوده‌ای نیست الاسلام و سلام‌علیکم و می‌فرمایند اگر می‌خواهیم یک بهشت برین داشته باشیم باید در آن هیچ سخن بیهوده‌ای نباشد و اگر می‌خواهیم که در این بهشت جای بگیریم باید طبق قوانین و حرمت‌ها حرکت کنیم. حرمت چیست که در این بهشت برین و کنگره 60 دو بار قرائت می‌شود؟

حرمت از حریم می‌آید و هر چیزی یک حریم دارد و حریم هر مکان؛ خانه، مسجد، مدرسه، طبیعت و حتی حیوانات برای خود   قوانین متفاوتی دارند. هر شخص موظف هست نسبت به آن مکان و جایگاه آداب و شرایط آن مکان را رعایت کند. طبق قوانین  صحبت کردن ما با هر شخصیتی باید متفاوت باشد همان‌طور که آقای مهندس فرمودند  ما باید بدانیم که وقتی باکسی معاشرت می‌کنیم از چه کلماتی استفاده کنیم و اجازه نداریم دیگران را با کلمه تو خطاب کنیم اما  ما تنها موجوداتی هستیم که می‌توانیم خواسته داشته باشیم و در جهت خواسته‌هایمان حرکت کنیم و می‌توانیم اعتماد کنیم به‌کل جهان هستی که به آن خواسته برسیم و ما می‌توانیم با اجرایی کردن قوانین آفرینش، قوانین الهی؛ زندگی خود را به‌طور متفاوت رقم بزنیم. پس وقتی توجه می‌کنیم در همه زمینه‌ها باید حرمت و قوانین مخصوص را شناسایی کنیم و به آن احترام بگذاریم تا بتوانیم آن‌گونه باشیم که باید باشیم.

کنگره 60 یک ساختار بسیار هوشمند و قدرتمند می‌باشد که توانسته با اجرایی کردن  حرمت‌ها و قوانین باعث رشد و بقای خود باشد. کنگره 60 با احترام گذاشتن و اجرایی کردن به  قوانین مکان و بستری را فراهم کرده است که از امنیت و قداست بالایی برخوردار می‌باشد. این مکان طوری طراحی‌شده است که ما انسان‌ها را می‌سازد و به‌نوعی مکانی است برای خودشناسی و خداشناسی. ما هم‌سفران و مسافران در کنگره به گرد هم آمده‌ایم تا ساخته شویم و طرحی نو دراندازیم. ساخته‌شدن و رهایی از بند دروغ گفتن‌ها، منیت ها، قضاوت کردن‌ها، سرزنش کردن‌ها، حسادت‌ها و ضد ارزش‌های دیگر...و دلیل خوانده شدن این حرمت‌ها و تأکید روی آن فقط به دلیل برقراری نظم می‌باشد.

 این نظم و نظام حتی در لژیون‌ها هم باید برقرار باشد همان‌طور که گفتیم حرمت از حریم می‌آید و هرکسی از احترام خاص برخوردار است وقتی می‌گویند حرمت‌ها را رعایت کنید و وارد حریم خصوصی افراد نشوید یعنی اگر در لژیون هم لژیونی صحبت می‌کند باید دقیقاً به صحبت‌های او گوش داد و نظر دادن و راهکار دادن ممنوع است. وقتی ره‌جویی در لژیون صحبت می‌کند باید صبر کنیم تا صحبت‌هایش تمام شود و به او احترام بگذاریم و آن‌وقت با اجازه گرفتن شروع کنیم ما هم مشارکت کنیم و بدانیم که هر کار ما بازتاب دارد و وقتی من به دیگران احترام می‌گذارم نتیجه این عمل احترامی هست که دیگران برایمان قائل می‌شوند؛ و اگر در حرمت‌ها در قوانین گفته‌شده است که روابط فامیلی و یا رابطه کاری ممنوع می‌باشد فقط به این دلیل است که کنگره را از هدفش دور نسازد. هدف کنگره در وهله اول درمان اعتیاد و درمان جسم شخص مصرف‌کننده می‌باشد و در وهله دوم و سوم آموزش و درمان ضلع روان و جهان‌بینی فرد مصرف‌کننده می‌باشد که افیونی شده است که باید هم‌زمان که جسم فرد در کنگره در طی مدت‌زمان یازده ماه طبق قوانین و پروتکل آن به درمان می‌رسد روان و جهان‌بینی هم به تعادل لازم برسد و در آخر هم متعالی شود؛ و ما موظف هستیم که طبق این قوانین و حرمت‌ها که بر گرفته از فرآمین الهی است پیروی کنیم و حرکتی سالم داشته باشیم.

و در آخر: در سی دی اجرای قوانین گفته می‌شود: اگر این قوانین را چندین بار تکرار کنیم با خط خوش بنویسیم و با صوتی قشنگ بخوانیم و روی چشممان بگذاریم و احترام بگذاریم اما در عمل هیچ اتفاقی نیفتد یعنی اینکه این قوانین هیچ تقدسی ندارد و قوانین وقتی تقدس پیدا می‌کند که به آن عمل شود.

 

 سلام دوستان الهه هستم هم‌سفر:

حرمت کنگره 60! چرا رابطه کاری، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع است؟

اولین دلیل این است که کنگره 60 یک مرکز درمان اعتیاد است و بایستی شرایط مطلوب و امنیت لازم، جهت برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی را داشته باشد تا مصرف‌کنندگان مواد مخدر بتوانند در کنار هم و در آرامش کامل به امر درمان اعتیاد بپردازند.

دومین دلیل این است که مرکزی که جمعیت کثیری دارد و همین جمعیت نیز روزبه‌روز در حال افزایش است، قطعاً باید قوانینی بسیار روشن و قابل‌اجرا داشته باشد تا بتواند در این حوزه فعالیت نماید.

آخرین و مهم‌ترین دلیل نیز این است که کنگره یک مکان مقدس و امن است، پس در چنین مکان و فضایی، امنیت خاطر، بسیار مهم است. حال بدین منظور، در کنگره 60 حریم‌هایی در نظر گرفته‌شده که اعضا هیچ‌گاه نبایستی از آن‌ها عبور نمایند؛ زیرا عبور از آن‌ها به معنی وارد شدن به مسائلی است که به‌احتمال قطع زیاد به شخص آسیب می‌رساند و او را از ادامه درمان و یا بعد از درمان، از ادامه سفر دوم بازمی‌دارد.

حال برای درک کامل تمامی مطالب بالا یک مثال می‌زنم:

فرض کنید یکی از مسافران به یک مسافر دیگر، یک مبلغی را به مدت یک ماه قرض دهد. حال بعد از گذشت یک ماه، مسافری که پول قرض کرده به دلیلی نمی‌تواند قرضش را بدهد و برای روبه‌رو نشدن با مسافری که از او پول قرض گرفته، به جلسات کنگره نمی‌آید؛ و در این راستا از کنگره جدا می‌شود! پس می‌بینیم مسافری که قرار بوده در این راه آموزش ببیند و از دام اعتیاد رها شود، به خاطر رعایت نکردن حرمت کنگره از این مسیر جداشده است.

 

سلام دوستان آذر هستم هم‌سفر:

 در مورد حرمت‌های کنگره مشارکت کردن نیاز به مطالعه دقیق این قوانین دارد زیرا سیستم کنگره 60 یک سیستم هوشمند است که افراد با رعایت قوانین حرمت‌ها هرچه بیشتر در جهت هدف کنگره که همانا درمان است قدم برمی‌دارند و این مهم را به انجام می‌رسانند.

اگر قوانین وضع می‌شود این خط قرمزها برای خود ماست و به نفع تک‌تک ماست زیرا هدف اولیه همه افراد رهایی از بند اعتیاد است شبیه رد شدن از چراغ‌قرمز است که تاوان آن تصادف و یا جریمه دادن می‌باشد این قانون متعلق به همه ما می‌باشد و همه باید آن را رعایت کنند من نیز در جهت خواسته خودم و حرکت خودم به‌خوبی از آن استفاده می‌کنم زیرا نمی‌خواهم به خاطر رعایت نکردن قوانین از کنگره دور بشوم بخصوص برای من که در سفر اول هستم این امر یک واجب ضروری برایم محسوب می‌شود.

حرمت‌های کنگره 60 بر اساس علم و تجربه می‌باشد و منشأ آن کتاب آسمانی ما مسلمانان است. حرمت کنگره به من متذکر می‌شود که از این قوانین عبور کردن تخریب برای من و دیگران دارد من برای حفظ و نگهداری آموزش‌هایی که گرفتم مصمم به رعایت قوانین و حرمت‌ها هستم. شخصاً برای خودم پیش‌آمده که تلفن مرا خواستند و من امتناع کردم و در کمال ادب و احترام گفتم حرمت کنگره دست مرا بسته است.

کنگره 60 یک سازمان مردم‌نهاد باهدفی والا و مقدس می‌باشد چیزی که کنگره را در وهله اول سرپا نگه‌داشته است همان حرمت می‌باشد. اگر حرمت‌های کنگره را رد کنیم و از آن عبور کنیم سیستم خودبه‌خود ما را به بیرون پرتاب خواهد کرد. من ایمان کامل دارم اگر به حرمت‌های کنگره 60 احترام بگذارم بی‌شک به اهدافم خواهم رسید.

همه انسان‌ها تصور می‌کنند بهترین راه کوتاه‌ترین راه است درنتیجه به‌درستی یا نادرستی آن تفکر ندارند راهی را می‌روند که زودتر به خواسته‌های خود برسند لذا مشق‌هایشان همیشه ناتمام و بی‌محتوا باقی می‌ماند و مجبورند دوباره بنویسند غذای نیمه‌پخته یا خام قابل‌خوردن نیست. این پیام بعد از حرمت کنگره خواندن می‌شود و بی‌ارتباط با رعایت و قوانین و حدود کنگره نمی‌باشد ما فکر می‌کنیم با دور زدن و عجله کردن و قوانین را زیر پا له کردن به نتیجه مطلوب می‌رسیم زهی خیال باطل. در سی دی رسیدن آقای مهندس به زیبایی درخت گردو را مثال می‌زنند که اگر بخواهیم قوانین زمان را در نظر نگیریم و بخواهیم میوه را به‌غیراز زمان خودش از درخت به آن باعظمتی به‌زور جدا کنیم چه می‌شود؟ افراد زیادی از درخت پرتاب شدند و قطع نخاع شدند این همان رد کردن قوانین است که در تمام سطوح کاربرد دارد؛ چه‌بسا که زمانش فرارسد؛ پوسته خود می‌ترکد و جدا می‌شود و میوه خود از درخت بلند پایین میافتد. در حرمت‌های کنگره هم‌چنین است در سفر هستیم و می‌خواهیم سریعاً نتیجه بگیریم؛ داروی اوتی را بدون هماهنگی کم‌وزیاد کردن؛ دروغ گفتن عجله کردن و از قوانین گذشتن؛ همه و همه بر ضد سیستم هوشمند کنگره 60 می‌باشد. که قوانین آن برگرفته از کتاب آسمانی و کلام‌الله می‌باشد.

در سی دی جام آقای مهندس به زیبایی بیان می‌کنند. هر چیزی حساب‌وکتابی دارد و تفکری در آن هست.  اهمیت این نوشتارها را بدانیم بر ما واجب و ضروری است؛ ما برای هدف بسیار مهمی به کنگره آمدیم اگر نقض فرمان کنیم درمان اتفاق نمی‌افتد و به سیستم خسارات جبران‌ناپذیر وارد می‌کنیم. چرا قبلاً من مورداحترام نبودم؟ چون حریم من قانونی نداشت حالا می‌بینم هرجایی که حریم مشخص است تغییر و تبدیل و ترخیص به بهترین وجه ممکن انجام می‌شود.

 

 سلام دوستان محبوبه هستم هم‌سفر:

کنگره؛ مکان مقدس و امنی می‌باشد که هر شخص با ورود در این مکان باید حرمت آن را حفظ نماید. دروغ گفتن، علیه شخصی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، الفاظ ناشایست بیان کردن، در جلسه بدون اجازه سخن گفتن، بحث سیاسی کردن، بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن، هرگونه وجهی را در قالب قرض یا وام، به هر شخصیت حقیقی و حقوقی پرداخت کردن، از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن، بدون مجوز راهنما تلفن دادن و یا گرفتن و یا هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن از مواد ضد ارزشی و ضد اخلاقی می‌باشد، بر تمام اعضا فرض که حریم فوق‌الذکر را محترم شمارند و بر مسئولین واجب که از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند. در ضمن با سهل‌انگاری فضای کنگره را ناامن نفرمایید، حال این سؤال پیش می‌آید که کسانی که نمی‌توانند از وسایل شخصی خود مراقبت نمایند.

حرمت یعنی چه؟ چرا بایستی به آن پایبند و احترام گذاشت؟ و چه چیزهایی حرمت دارند؟

حرمت یعنی حریم؛ یعنی هر چیزی دارای یک سری قوانین می‌باشد که این قوانین حریم یا حرمت را ایجاد می‌کند؛ که بایستی این قوانین را دانست و به آن پایبند باشیم که بتوانیم بهتر و در آرامش بیشتری زندگی کنیم و از حیات مادی حداکثر استفاده را ببریم؛ وگرنه با زیر پا گذاشتن این قوانین باعث تخریب خود و اطرافیان می‌شویم؛ به‌طور مثال: در طبیعت همان‌طور که می‌بینیم بعضی از انسان‌ها با ساختن خانه در مسیر رودخانه وارد حریم رودخانه می‌شوند و با آمدن سیل باعث تلف شدن خود و دارایی‌هایشان می‌شوند.

آن‌قدر حرمت و قوانین در کنگره 60 مهم می‌باشد که دو بار در هر جلسه قرائت می‌شود. چون هزاران هزار مصرف‌کننده (مسافر) و هم‌سفران دورهم جمع می‌شوند که در محیط آرام و امن درمان و آموزش ببیند و در کنگره نه نیروی انتظامی، نه قوه قضائیه و نه پلیس داریم.

علیه کسی سرزنش کردن ممنوع: چون این کار یعنی بی‌اعتمادی؛ درصورتی‌که هرکسی مشکل دارد بایستی با خود آن شخص صحبت کند و مشکل خود را حل کند.

الفاظ ناشایست بیان کردن ممنوع: چون شوخی کردن و استفاده از الفاظ زشت و مسخره کردن قومی؛ یا قبیله‌ای باعث شکسته شدن حرمت‌ها شده و شخصیت فرد را پایین آورده و به دنبال آن دیگر کسی به راهنمای خود احترام و فرمان‌برداری نمی‌کند؛ درنتیجه فضای امن کنگره به فضای ناامن و پر از استرس تبدیل می‌شود؛ آموزش و درمان هم صورت نمی‌گیرد.

استفاده از لباس و پوشش مناسب: این بند فقط برای هم‌سفرها بیان‌نشده بلکه برای مسافرها هم هست که آقای مهندس گفتند که مسافرها بایستی پیراهن پارچه‌ای سفید بر تن کنند و ظاهری آراسته داشته باشند.


سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر:

حرمت‌ها همان قوانین هستند که دو بار در هر جلسه به خاطر اهمیت آن خوانده می‌شوند و هر سازمان و تشکیلاتی برای خود قوانین دارد. حتی هستی که اگر ما این قوانین را رعایت نکنیم اول به خودمان و بعد برای دیگران مشکل ایجاد می‌کنیم پس برای رسیدن به حال خوش و آرامش باید به قوانین احترام بگذاریم.

قوانین مانند چراغ‌قرمز می‌ماند که اگر از آن عبور کنیم هم جریمه می‌شویم و هم خسارت جانی و مالی به خود و دیگران وارد می‌کنیم.


سلام دوستان زهرا ح هستم هم‌سفر:

حرمت کنگره 60 به ما چه می‌گوید؟ می‌گوید کنگره مکانی امن و مقدسی می‌باشد. چرا می‌گوید باید حرمت کنگره را نگه‌داریم؟ حرمت از حریم می‌آید؛ و به‌راستی‌که وارد شدن به هر مکانی برای خود حرمت‌های و قوانینی دارد که باید با وارد شدن به این مکان‌ها حرمت آنجا را نگه‌داریم. یکی از حرمت‌های کنگره 60 پوشش مناسب هست و ما وقتی وارد هر مکانی که می‌خواهیم بشویم باید نسبت به همان مکان پوششی درست داشته باشیم. حرمت کنگره 60 به دلیل مهم بودن همیشه در جلسه دو بار قرائت می‌شود. هدف کنگره و هدف ما رسیدن به درمان اعتیاد است و از وقتی وارد کنگره می‌شویم باید طبق قوانین حرکت کنیم تا به آن امنیت و آرامش برسیم. اگر هرکدام از موارد ذکرشده در حرمت‌ها را که در کنگره و چه در لژیون آموزش می‌گیریم را رعایت کنیم و آن‌ها را با عمل کردن ملکه ذهن قرار دهیم خودبه‌خود به آرامش می‌رسیم که آن موقع قطعاً به درمان هم می‌رسیم.

نوع مطلب :
برچسب ها : مشارکت مکتوب، کنگره ؛حرمت کنگره60،
لینک های مرتبط : مشارکت مکتوب ؛دستور جلسات هفتگی،
جمعه 22 تیر 1397 12:59 ب.ظ
هر چه دادم به او حلالش باد
غیر از آن دل که مفت بخشیدم
دل من کودکی سبکسر بود
خود ندانم چگونه رامش کرد
او که میگفت دوستت دارم
پس چرا زهر غم به جامش کردc
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :