تبلیغات
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا - وادی دهم؛ صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است.
 
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
وادی ها همانند قوانین ریاضی هستند و غیر قابل تغییر و در مورد تمامی انسانها صادق ؛چه آنها را قبول کنیم و بپذیریم ؛چه آنهار را رد کنیم.
صفات هم می توانند در صور آشکار یا جسم و هم در صور پنهان انسان باشند. اگر صقت گذشته صادق بود یعنی تغییر نمی کرد ،انسان موجودی راکدی می شد و همه چیز به حالت سکون در می آمد.اگر به تمامی هستی و نیستی بنگریم هیچ چیز ساکن نیست ،همه در حال حرکت هستند،حتی کوچکترین ذره در هستی در حال حرکت است،این حرکت به سوی تغییرات برای تبدیل شدن و در نهایت به هدف ترخیص است،یعنی از حالتی به حالت دیگر در آمدن،حتی جامدات،گیاهان و حیوانات از این قانون مستثنی نیستند.این تغییرات در جامدات ،گیاهان و حیوانات به صورت جبری و غریزی بوده و در شرایط دیگر و به دست قدرت مطلق رقم می خورد؛در صورتی که انسان حق انتخاب دارد،یعنی مختار است و اگر بخواهد صفات خودش را تغییر دهد و شرایط موجود را عوض کند،فقط خودش می تواند این مهم را صورت بخشد.
مسیر زندگی و حیات بسان صخره ای خطرناک است،اگر انسان حرکت کند و تغییرات را ایجاد کند باعث صعود خود و در صورت ساکن بودن باعث سقوط خود میشود و این قانون می تواند انسان را از اعماق تاریکی به روشنایی و یا از روشنایی به اعماق تاریکی سوق دهد.در حقیقت انسانها قادرند در هر نقطه ای که هستند و هر صفتی را که دارند تغییر دهند .
مسیر زندگی و تکامل ؛تغییر،تبدیل و ترخیص است ،همانند نطفه ای که در رحم مادر بسته میشود؛تغییر میکند و در طی فرآیند زمان مشخص ،تبدیل به نوزادی میشود ، و در ادامه از نوزادی به کودکی ؛ نوجوانی و جوانی و...همچنان حرکت در مراحل گوناگون ادامه دارد.انسان در نهایت از حلقه ای به حلقه دیگر ،از حیات به آسمان و یا و زمینی دیگر و پیوسته در حرکت می باشد و تا هستی هست ما هستیم چون ما جزئی از این حقیقت و هستی هستیم.

در ساختار جهان هستی و نیستی سه مولفه اصلی یعنی نور و صوت و حس ،نقش بسیار سازنده ای  و کلیدی را به عهده دارند و ارتباط میان جهان ها توسط آنها برقرار می باشد.نور و صوت و حس اظلاع مثلث تشکیل دهنده جهان های هستی و نیستی می باشند. نور در تمامی جهان های آفرینش فرمان می دهد ؛خداوند نور آسمان و زمین است و بدون نور قادر به زندگی در زمین نیستیم و صوت اطلاعات را در زمین و تمام جهان های آفرینش انتقال می دهد،اما حس همانند خداوند و در تمامی جهان ها هست و نیست موجود و رویت ناپذیر،اما با هم نامش قابل حس می باشد و حس اولین نیرویی است که قوه عقل را به کار می اندازد و حس نور و صوت را دریافت می کند و آنوقت ما می توانیم با خود و جهان پیرامون خود ارتباط برقرار کنیم.


سلام دوستان آذر هستم همسفر.

صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است. اگر به طبیعت نگاهی حتی ساده بیندازیم می بینیم که هیچ چیزی ثابت نیست؛ یعنی ثابت بودن وجود ندارد. همه چیز در حیات جاری و ساری است. انسان ها شبیه رودخانه ساری و جارى هستند و به دریایی به نام حیات و زندگانی متصل می شوند و همه به یک جا می ریزند. اگر من حامل صفت زشت و بدی در گذشته بودم، به دلیل همین جاری بودن، می توانم برگردم و آغاز خوبی داشته باشم؛ زیرا درهای رحمت الهی همیشه باز است. خداوند چیزی به من عطا کرده که مرا با موجودات دیگر متمایز میکند و آن اختیار است که به حرکت و تغییر جهت می دهد. من خودم شخصا تعیین کننده مسیر زندگی خویش هستم و صددرصد مسؤل نیز. می توانم به مرداب بپیوندم و یا به بحر و اقیانوس بیکران الهی. با خودم می گویم پس اگر صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است، پس من با مرگ نیست و نابود نخواهم شد و فقط از حلقه ای به حلقه دیگر و یا از شکلی به شکل دیگر می پیوندیم. پس هدف آفرینش همین بودن ها و وجود داشتن هاست. وقتی می جوشم و می خروشم وآموزش کسب می کنم به خانواده خویش و همینطور به کنگره نشاط و شادابی و جریان می بخشم. من نباید نه در زمان صعود، دچار منیت شوم و نه در زمان ناامیدی دچار افسردگی و رکود بشوم. طبیعت در حال تغییر است. فصول می آیند و می روند ابرها در حرکت هستند؛ شب و روز در چرخش و گردش پس چگونه وضعیت من می تواند ثابت بماند؟ وقتی وادى دهم را آموزش گرفتم به راستی که به تمامی پرسشهای من پاسخ داده شد و مرا از حالتی شبیه انسانهای یخ زده و گرفتار سرمای منهای 60 درجه جانی تازه بخشید. وقتی صفت گذشته می خواهد در من تغییر کند باید حس من تغییر کند و اولین قدم تفکرسالم داشتن است درجهت مثبت و ایمان سالم است. ایمان تجلی نور خداوند است. عمل سالم + حس سالم + عقل سالم و هر چه انسان عاقل تر می شود عاشق تر است. این وادى علاوه بر دادن امید به من، هشدار هم می دهد. فکر من همانند بذری است که در زمین کاشته می شود. و این زندگی مرا رقم خواهد زد؛ چه بخواهم چه نخواهم. من فکر می کنم با رعایت حرمت های کنگره به عمل سالم که بسیار حرکت مهمی به سوی ارزش ها و عشق

و محبت است قدم بر خواهم داشت.

.

سلام دوستان الهه هستم همسفر.

در این دستور جلسه ابتدا من نگاهی به گذشته خودم کردم و دیدم که در گذشته چقدر حالم خراب بوده است و ضدارزش داشتم. ولی الان که مدتی است به کنگره می‌آیم و آموزش‌ها را می‌گیرم، می‌بینم که چقدر توانسته‌ام بر نفس اماره خودم غلبه کنم و آموزش‌ها را کاربردی کنم و از ضدارزش ها دوری کنم؛ چون خداوند، به انسان حق انتخاب داده تا بتواند راه خود را انتخاب کند. پس من حس می‌کنم توانسته‌ام با حرکت در مسیر ارزش ها آموزش ها را کاربردی کنم و صفت های زشت گذشته را به صفت های خوب تبدیل کنم. ( البته برای تغییر هیچ راهی نیست مگر تبدیل و پالایش که با آن می‌شود به صفت های خوب و عالی دست پیدا کرد.) و اکنون سعی می‌کنم در راه بهبود خودم و خانواده تلاش کنم و فروگذار نباشم.

در آخر نتیجه می‌گیریم که انسان در زندگی، هم می‌تواند در مرداب بماند و هم با حرکت و تلاش در مسیر صراط مستقیم می‌تواند به بحر یا اقیانوس برسد. ولی انسان نباید هیچ وقت، بدون حرکت و ثابت باشد؛ چون ثابت بودن برار است با سقوط. پس انسان همیشه باید در حرکت باشد و در راه صراط مستقیم قدم بردارد.نوع مطلب : وادی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 8 تیر 1397 09:35 ب.ظ
خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :