تبلیغات
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا - خلاصه ای از سی دی جهان ذهنی
 
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
جمعه 4 خرداد 1397 :: نویسنده : همسفر الهه

جهان ذهنی


اگر می خواهید بدانید که این جهان چه قدر قدرتمند است، کافی است هر چیزی که غیرممکن به نظر می رسد را بخواهید تا بتوانید در زمان بسیار کوتاهی آن را در ذهنتان خلق کنید.ما در جهان های خیلی مختلفی زندگی می کنیم؛ که حداقل سه جهان را می شود کاملا به صورت خیلی مشهودی پیدا کرد:

اوّلین جهان، جهانی است که ما با دیگر انسان ها هستیم؛ خانواده، اطرافیان، دوستان، همسر، مدرسه و دانشگاه، کار و... این جهان را تشکیل می دهند.

دوّمین جهان، جهان خواب است؛ جهانی که موقعی که ما می خوابیم یک سری داستان ها وتصاویر را در آن رویت می کنیم.

سوّمین جهانی که آقای مهندس مطرح می کنند و خیلی تاکید می کنند بر آن، جهان ذهنی است؛ که هرکدام از ما در جهان ذهنی خودمان خیلی اوقات را سپری می کنیم. و هنگامی که آقای مهندس می خواهند از قدرت جهان ذهنی صحبت کنند، می گویند: اگر می خواهید بدانید که این جهان چه قدر قدرتمند است، کافی است هر چیزی که غیرممکن به نظر می رسد را بخواهید تا بتوانید در زمان بسیار کوتاهی آن را در ذهنتان خلق کنید. مثلا شیری که بدنش اسب است! پس کافی است بخواهیم و سریع هر چیزی را به تصویر بکشیم و حتی به آن صدا و دیگر چیزها نیز اضافه کنیم. پس چیز غیرممکنی در جهان ذهنی وجود ندارد.

حال این سوال مطرح می شود که چرا اصلا جهان ذهنی وجود دارد؟ جواب این است که هنگامی که انسان خلق شد، جهان هستی از قبل خلق شده بود و برای این که انسان بتواند کاملا با این جهان در ارتباط باشد و از ویژگی اختیار خود استفاده کند، ابزاری قدرتمند تحت عنوان جهان ذهنی برای انسان به وجود آمد؛ تا بتواند تمام چیز های بیرونی را برای خود در ذهن خود بسازد و جایگاه انسانی را که اختیار دارد، بدست آورد.

ولی باید بدانیم هر چیزی در هستی، همان قدری که قدرت سازند گی دارد به همان میزان هم می تواند قدرت تخریب داشته باشد. و این ابزار خیلی قدرتمند به انسان داده شده که بتواتند از آن استفاده کند و با آن تفکر کند. اگر چرخش پیدا کند این ابزار می تواند تمام بلایا را برای انسان به وجود آورد.

و شاید بگوییم اصلا جهان ذهنی چیست؟ که به قول آقای مهندس جهان ذهن همانند سیاه چاله است. زیرا سیاه چاله ها تمام چیزها را به سمت خود جذب می کنند و می کشانند؛ و انسان هم با جهان ذهنی خود می تواند تمام چیزها را بیاورد در خودش جمع بکند.

پس از این اوصاف اگر بخواهیم ساختاری به ذهن بدهیم و مدلی برای آن مطرح کنیم، می توانیم ساختار نفس را به آن بدهیم زیرا ذهن مکانی است که تمام خواسته ها و افکار و یا همه چیزها به تصویر کشیده می شوند. یا اینکه می توان گفت ذهن هر انسانی مانند یک مجلس تعیین کننده این است که انرژی ما چطور و کجا خرج شود.

حال اگر انرژی انسان که می خواهد به کارها اختصاص داده شود، به خواسته های نامعقول اختصاص داده شود، همیشه ذهن این انسان مشغول موضوعاتی می شود که در سرنوشتش هیچ تاثیر مثبتی ندارد؛ هرچند احساس می کند آنها خیلی مهم هستند! و حتی در این باب ممکن است فرد لذت هم ببرد و هیجان هم برایش داشته باشد ولی این هیجان در جهت بیهودگی است و باعث ساخت و ساز نمی شود.

حال در ذهن انسان ما 3 حالت داریم:

1 تمام خواسته ها نامعقول هستند، پس در نتیجه ما مشکلی نداریم و همگی در آرامش هستند زیرا همه یک جور اند.

2 این حالت کاملا برعکس حالت بالاست، یعنی تمام خواسته ها معقول هستند پس دوباره همه در آرامش هستند.

3 اما حالتی هست که هم خواسته های معقول و هم خواسته های نامعقول در ذهن هستند و در این حالت ما آشوب در ذهن داریم.

و باید بدانیم که آرامش حالت اول، آرامش ناشی از جهالت است؛ که این حالت همانند نفس اماره است. سپس آرامش حالت دوم هم، آرامش ناشی از بودن در راه درست است؛ این حالت همانند نفس مطمئنه است. ولی در حالت سوم شخص در فشار و عذاب زیادی قرار دارد که این حالت همانند نفس لوامه است.

البته این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدانیم شخصی که در حالت اول است در ادامه و پس از مثلا 2 سال به رنج و مشکل برخورد خواهدکرد!

حال فرض می کنیم در حالت سوم هستیم ومی خواهیم از این حالت خارج شویم. اول باید بدانیم که تمام این افکار در درون ماست و اگر جهان ذهنی خود را نشناسیم نمی توانیم از وادی 5 حرکت کنیم. زیرا برای اینکه بتوانیم وادی پنجم را شروع کنیم، باید آرامش را به جهان ذهنی خود برگردانیم. که به این جهت نکاتی حیاتی برای بازگشت آرامش به جهان ذهنی در وادی 5 گفته شده است؛ اعم از دوری از ضدارزش ها، خودداری، صبر، قناعت، غیبت، قضاوت و... .

وقتی انسان به موضوعی فکر می کند حتما جاذبه ای برایش دارد که به آن فکر می کند یعنی برای هرچیزی که انسان بخواهد به خود جذب کند باید یک میدان جاذبه داشته باشد.

حال وقتی که ما دائما موضوعات بدی به ذهنمان می آید (یعنی ما یک خواسته نامعقول و میدان جاذبه قوی داریم) باید چکار کنیم تا از این میدان دور شویم؟ اولین کاری که به ذهن ما می رسد این است که این افکار را از ذهن خودمان دور کنیم.

ولی آیا این افکار بدون دلیل به سمت ما می آیند؟ نه! زیرا در سی دی انتقال صفات گفته شد ما صفاتی را در دیگر انسان ها می بینیم و بدمان می آید که آن صفت را در خودمان داریم. یعنی این فکر به سراغ کسی می رود که این میدان جاذبه و صفت منفی را دارد.

حال در ابتدای کار، وادی 5 می گوید:

از ضدارزش ها دوری کنید؛ که ضدارزش ها افعالی هستند که میدان های جاذبه منفی را در ما تقویت می کنند! و این میدان جاذبه تا حدی می تواند بزرگ شود که دیگر قابل رویت نیست به طوری که انسان همیشه احساس سنگینی می کند ولی هیچ فکر منفی هم نمی بیند. و دومین فرمانی که مکمل اولی است، خودداری کردن است.

البته باید دانست این ها به تنهایی کافی نیست، و باید تکیه گاه دیگری داشت. یعنی همزمانی که از آنها دوری می کنیم، بایستی قطبهای مکمل و نیرومند مثبت را بسازیم تا تعادل را به وجود بیاوریم که در نتیجه افکار مثبت به سمت ما جذب شوند. یعنی باید به خواسته های معقول توجه کنیم. البته شاید متحمل فشار شویم زیرا آن قطب منفی در وجود ما انرژی پتانسیل خیلی زیادی را دارد؛ که بایستی در مقابل این نیرو خودداری بکنیم و در ادامه باید تمرکزمان را به سمت خواسته های معقول ببریم.

حال مرحله بعد در وادی،

مرحله قناعت و صبر است که قناعت یعنی بیشترین استفاده از کمترین امکانات یا بهینه سازی و ما باید این کار را انجام دهیم و صبر کنیم. که در قرآن هم خداوند می فرمایند: خداوند شرایط هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن قوم خواسته های نامعقول خود را کنار بگذارند. یعنی اگر ما نتوانیم از یک سری ازخواسته های خودمان چشم پوشی کنیم هیچ وقت سرنوشتمان تغییر نخواهد کرد.

و باید بدانیم که جهنم هم خارج از جهان ذهنی نیست. اگر ذهن شما در روز 20 ساعت به چیزهای مختلف فکر کند آیا شما در جهنم هستی یا نه! یعنی این مسئله تا جایی می تواند پیش برود که جهان ذهنی از کنترل خارج می شود؛ و برای این که جهان ذهنی به تعادل برگردد بایستی از قدم های وادی 5 استفاده بکنیم.زیرا وقتی ذهن آرام می شود هر فکری که به ذهن انسان می آید به آن لذت و آرامش می دهد.

*نتیجه: تا از خود نگذری به خود نرسی! یعنی انسان تا از خواسته ها نگذرد نمی تواند به جهان ذهنی آرام دست پیدا کند. و تا به جهان ذهنی  آرام به وجود نیاید انسا ن نمی تواند با محیط  خودش و جهان هستی ارتباط برقرار کند و از آن لذت ببرد.و تا وقتی نتواند از جهان هستی که خداوند آفریده نتواند لذت ببرد از تمام نعمتهای هستی محروم می شود. حضور دارد ولی وجود ندارد! جسمش فقط حضور دارد ولی نمی تواند چیزی را استفاده کند. و وقتی این قضیه ادامه پیدا می کند، کار به جایی می رسد که انسان دست به خودکشی می زند. و کسی که دست به خود کشی می زند برای چیست؟ زیرا کسی که می تواند از هستی لذت ببرد امکان ندارد دست به خودکشی بزند، ولی وقتی نمی تواند لذت ببرد احساس می کند وجودش در آن جهان اضافه است چون تمام هستی برای او غیر قابل استفاده شده است وفکر می کند اگر اینجا نباشد شرایطش بهتر می شود؛ که البته این طور نیست!*


نویسنده: همسفر الهه

نوع مطلب : سی دی های جهان بینی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 8 خرداد 1397 01:26 ق.ظ
خدا قوت خانم الهه عزیز خواهر هم لژیونی من از این مطالب بسیلر استفاده کردم .
شنبه 5 خرداد 1397 12:47 ق.ظ
الهه عزیزم بسیار از زحمات شما تشکر میکنم و امید وارم با خدمت در این بخش از وبلاگ نویسی هم موفق باشید و بهره لازم رو از آن برداشت کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :