تبلیغات
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا - گزارش لژیون
 
سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
جمعه 28 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : شهلا شیخ


نام قدرت مطلق الله .شرح کامل لژیون دوازدهم تاریخ 97/2/17راس ساعت هفده و سی و پنج دقیقه که با حضور کمک راهنمای محترم خانم شهلا و اعضای لژیون با دستور جلسه مثلث تاریکی در محل شعبه شیخ بهایی اغاز به کار نمود

بنام قدرت مطلق الله

در ابتدا  در هفته کمک راهنما  بزرگداشت مقام این عزیزان بر گ

زار گردید و  در ابتدای جلسه و تشکیل لژیون رهجویان پاکتها و هدایایی خود را به کمک راهنما عزیز با ادای احترام تقدیم کردند.

و سپس بخاط هفت جلسه دبیری خانوم زهرا توسط دبیر جدید لژیون هم تقدیر بعمل آمد. و خانوم شهلا از خانوم زهرا بابت دبیری خوبشان تشکر کردند و جایگاه دبیر جدید خانوم محبوبه را هم به ایشان تبریک گفتند.

سلام دوستان شهلا هستم همسفر خداوند را بسیار سپاسگزارم  از اینکه خداوند خانواده بسیار ارزشمند را که شما هستید را برایم قرار داد و بدانید که برای من بسیار ارزشمند هستید و از شما کمال تشکر را دارم خیلی زیبا بود قدر دانی شما  و من بسیار از محبت های شما تشکر میکنم و من حالم خیلی خوب هست و می دانم که حال شما هم خوب هست و من امید وارم که این قدر دانی ها همیشه  یصورت کلامی ؛حسی وبه گونه های مختلف در زندگی خود هم داشته باشید.

استاد قبل از اینکه جلسه رو شروع کنند به چند نکته اشاره داشتند:از هفته آینده انشالله همه پیام حرمت کنگره 60 راحفظ کنند  و در جلسه قرائت کنند چون می خواهیم وارد ماه مبارک رمضان بشویم برایمان یادگیری قوانین و حرمت ها لازم و ضروریست پس بنابر این هفته آینده سی دی قوانین و حرمت ها کار می کنیم.

مشارکت عزیزان در مورد دستور جلسه عمومی:

سلام دوستان محبوبه هستم همسفر مهدی: راهنما چراغی است که در تاریکی نور می دهد و مسیر را به ما نشان می دهد من این روز را به کمک راهنمای عزیزم تبریک می گویم

سلام دوستان زهرا هستم همسفر:راهنما مانند پیامبران است که برای خدا کار می کنند و این کاملا درست است  و راهنمایان این کار  و وظائف خود را بخوبی و با عشق انجام می دهند  و من هم هفته کمک راهنما را به شما تبریک می گویم.

سلام دوستان الهه هستم همسفر: من هم این روز بسیار زیبا را به شما تبریک می گویم  و شما مانند مادرم هستید و دوستتان دارم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر: من هم هفته راهنما را به شما تبریک می گویم .

سلام دوستان آذز هستم همسفر : کمک راهنمایان کنگره 60 بخاطر آشنایی با متد دی اس تی که یکی از کامل ترین و بی نقص ترین راهای درمان اعتیاد است از جایگاه بسیار شامخی بر خوردارند. و خدمتی که این عزیزان انجام می دهند  خدمتی درست و صحیح می باشد خیلی ها خدمت می کنند مثلا من هم معلم هستم و خدمت می کنم ام جایگاه راهنما بسیار متفاوت هست و او متد دی اس تی را آموزش می دهد و دیگرا را هم یاری می کند و از دام اعتیاد رها می کند جایگاه راهنما ترکیب ست از عناصر مانند:عشق و رهایی و علم که همانا مثلث عشق است که تشکیل شده از سه راس عشق و عقل وایمان که یکی از اساس کنگره 60 می باشد .پس راهنمایان اساس کنگره 60 هستند. در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر سردار می فرماید:ما برای آموزش و خدمت به حیات زمینی آمده ایم که در ابتدا آموزش و سپس خدمت درست را انجام بدهیم و اینجاست که می بینیم فقط خدا می داند که چقدر جایگاه این افراد عظیم می باشد.

نه هر که چهره بر افروخت دلبری داند         نه هر که  آینه سازد سکندر داند

نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست    کلاه داری و آیین سروری داند

سلام دوستان زهره هستم همسفر:راهنمایان کنگره 60 کسانی هستند که بدون مزد راه را به ما نشان می دهند آموزش می دهند و هم آموزش میگیرند. .من هم این روز رو به راهنمای عزیزم تبریک می گویم.

و در ادامه استاد فرمودندمن هم قبل از اینکه به شعبه بیایم برای عر ض ادب و تبریک به راهنمایم به شعبه سلمان فارسی رفتم و مراتب تقدیر ئ تشکر خودم را از راهنما بجا آوردم در آن لحظه تمام روزهای قبلم که با چه حس وحالی  وارد کنگره شده و کمک راهنمایم چظور با عشق ومحبت من را در آغوش گرفته بود بیادم آمد و برای اینکه به او بگویم هیچوقت محبتهایت را فراموش نمی کنم همراه هدیه خودم دلنوشته ای را گذاشتم برای او نوشتم که توی عزیز کسی بودی که وقتی من از غم و غصه هایم  برایت گفتم  با راهنمای هایت غصه هایم را تبدیل به قصه عشق کردی و رنجهای زندگیم را تبدیل کردی به گنج های زندگیم و من موظف هستم که از این کنجینه با ارزش و عظیم  مراقبت کنم و مشعل راه که به من به امانت دادی را به دیگران انتقال بدهم .این رو بدانید که اگر شما عزیزان هم دستور جلسات و آموزشها را خوب فرا بگیرید و به آن خوب عمل کنید مظمئن باشید ادامه دار این مشعل هستید که به بار نشسته و شما عزیزان هم میوه های این بار هستید پس خوب آموزش بگیرید و خوب عمل کنید . و بدانید که اگر خواسته قوی داشته باشید همه چیز و همه کس برای شما آموزش میشود ما حتی از یک هواکش در سالن هم میتوانیم آموزش بگیریم که چطور با تسفیه هوا دارد رسالت خودش را انجام می دهد.پس وقتی یک هواکش هم به این زیبایی انجام وظیفه میکند بدانم که من هم بیهوده خلق نشدهام و موجودی هستم ارزشمند که فقط به دلایلی سالها راه راگم کرده بودم پس قدر خودمون جایگاه مون و دیگران را بدانیم و برای یکدیگر احترام قائل باشیم.

مثلث تاریکی

سلام محبوبه هستم همسفر:انسانها همیشه دوست دارند که به حال خوش برسند و تمام انسانها در تلاش هستند که به حال خوش دست پیدا کنند و این به میزان تلاش در انسانها بستگی دارد واما برخی چون راه را بلد نیستند هم حال خود و هم حال دیگران را خراب میکنند و باعث نقض قوانین هم میشوند.آقای امین می گویند وقتی خداوند انسان را خلق کرد به تمامی فرشتگان گفت  که به انسان سجده کنند و تمام فرشتگان اطاعت کردند  به غیر از شیطان که  سجده نکرد. و شیطان  بواسطه اینکه خود را برتر از انسان می دانست نقض فرمان کرد و این آغاز نا فرمانی بود تفاوت شیطان با ابلیس  در این است که شیطان یکی نیست ولی ابلیس یکی است و بخاطر همین می گوییم شیاطین  و ما یک شیطان درونی داریم و شیطانهایی آمدند و طرد شدند و می خواهند که سنت را ادامه دهند. و اندیشه انسان که تحت تاثیر شیطان قرار گرفت نیز اینچنین است و ما وقتی وارد این مرحله میشویم که عمل قیاس را انجام بدهیم و آن موقع هست که شیطان درون ما  می گوید که تو برترهستی و قیاس کن امثلا در یک مسابقه دو ما دو دیدگاه پیدا می کنیم که من برترم و یا برنده و گاه می گوییم من این صد متر رادر نه ثانیه میروم و این قضیه خیلی نمتفاوت است و در اینجا است که نفس مطرح میشود و ما باید نفس و خواسته درونی را بشناسیم مثال یک مصرف کنند ه که مصرف می کند و خواهان درمان نیست و اما شخص دیگری می خواهد که تغییر کند و می آید و دیدگاه خود را تغییر می هد

خانوم شهلاحال خوش چیست؟

همسفر آذر من بر اساس آموخته هایم از سی دی راه درست و اندیشه می گو.ییم و نتیجه می گیرم که برخی از افراد چون از حال خوش برخوردار نیستند و تفکرو تجربه ای هم ندارند برای اینکه به حال خوش برسند  به کارهای بد تری دست می زنند و آن وقت است که مسئله  آنها حاصلش چیز دیگری میشود.مثلا من برای درمان به دکتر رفتم و پزشک برای درمانم داروی اعصاب تجویز کرد و من هم ناگهان متوجه شدم که دارو هایم از نصف به روزی پنج تا رسیده  و داشت بیشتر هم میشد  که به کنگره آمدم و به نظر من آرام بودن هم یک نوع حال خوش هست خدمت کردن و آموزش گرفتن هم حال خوش هست. ومن دخترم را بعد از یک سال ونیم دیدم و حال خیلی خوبی دارم قبلا خانواده همسرم  از دیدن فرزندم ممانعت می کردند ولی اکنون که اجازه دیدنش را دارم  برای من این حال خوش هست.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر: به نظر من اگر کسی از زندگی خودش راضی باشد یعنی حال خوش

سلام دوستان الهه هستم همسفر:من هم وقتی به کنگره آمدم و آموزش گرفتم به حال خوش رسیدم و یاد گرفتم که به داشته هایم توجه کنم نه به نداشته هایم

سلام دوستان زهرا هستم همسفر:قبل از کنگره وقتی به عروس یا مهمانی می رفتم در اوج شادی غمگین بودم ولی حالا توسط آموزشها یی که می گیرم حالم خوش و خوب است و دیگر وابسته به این نیستم که با آهنگ و یا چیزی خود را شاد کنم.

سلام دوستان محبوبه هستم همسفر:حال خوش لذت بردن من از لحظه به لحظه  زندگیست حتی وقتی که بچه ام من را اذیت می کند.

سلام دوستان سرور هستم یک همسفر: وقتی مسافرم و بچه هایم شاد باشن منم حالم خوب است.

سلام دوستان زهره هستم همسفر:با وجود اینکه مسافرم به کنگره نمی آید مشکلاتم  خدا رو شکرکمتر شده و از اینکه  با راهنمایی های خانوم شهلا روابط داماد و دخترم بهتر شده  خوشحال هستم.

خانوم شهلا:

پس ببینید هر کدام از شما عزیزان حال خوش را  به واسطه خواسته هایی که داشتید و  دارید تعریف می کنید..حال خوش یعنی در اوج داشتن مشکلات آرام باشید و این آرام بودن وقتی اتفاق می افتد که من همیشه در حال یادگیری و آموزش باشم و سعی کنیم هر آتجه را می آموزیم اجرایی و عملی کنیم.بعضی از افراد حال خوش را داشتن ملک و ماشین و یا داشتن همسر می دانند ولی وقتی خوب توجه می کنیم می بینم همان اشخاص با وجود داشتن آنها باز هم شاد نیستند ولی افرادی را هم میبینیم که در یک خانه کوچک و با درآمدی خیلی کم در کنار خانواده دارند با لذت زندگی می کنند.و همه این اتفاق ها و لذت بردن ونبردن ما بر می گردد به آموزش ها ، درک و دانایی که کسب می کنیم به اینکه از چه جهان بینی برخوردار هستیم وقتی من با یک مشکل و مسئله ای بر خورد میکنم اگر به آن به دیدگاه اینکه حتمن برای من درسی  و آموزشی را بهمراه دارد نگاه کنم دیگر بهم نمی ریزم و می داند که خداوند به هر کس به اندازه توان  او مشکل و مسئله را می دهد.خانوم زهره گفتند خانوم شهلا اگر می گویم که به حال خوش رسیدم بخاطر آموزشهایی بود که از شما فرا گرفتم و رفتار های من که عوض شد توانستم که روی دخترم تاثیر بگذارم.

خانوم شهلا:کمک راهنما فقط راه را نشان می دهد دانایی را که کسب کرده و آن را  خود تبدیل  به دانایی موثر کرده را انتقال می دهد و وقتی شما آن را می پذیرید  و شما هم به آن عمل میکنید تاثیرش چند برابر میشود. و این اتفاق با تغییر حس انجام میشود. وقتی شما حس را تغییر می دهید آنوقت دیگران هم تغییر می کنند . مثل دختر خانوم زهره و قتی پذیرفتن که یا ید محبت کردن بلاعوض و بدون هیچ چشمداشتی باشد این نوع تغییر حس باعث حال خوش خودشان شد و دیگران

سلام دوستان محبوبه هستم همسفر:نقض فرمان چیست؟ چه موقع نقض فرمان صورت می گیرد؟نقض فرمان زمانی صورت گرفت که شیطان از فرمان خداوند سرپیچی کرد وگفت من جنسم از آتش و انسان از خاک است پس بنابراین من از انسان برتر هستم و دقیقا زمانی که خود را برتر دید سقوط کرد

.همسفر زهرا

زمانی که شیطان خود را برتر دید .و از فرمان خدا سط پیچی کرد و سجده نکرد .

همسفر آذر:اگر دوستان یادشان باشد من دو سه هفته پیش حالم بد بود و متوقع و ناراضی بودم و لی وقتی فکر کردم و مطالعه کردم و روی حرفهای راهنمایم تفکر کردم دیدم وقتی خودم را تنها می بینم حالم بد میشود و با قرار گرفتن در لژیون و گرفتن آموزش حالم بهتر شد و ما عضو یک شجره و پیکره هستیم  و با این دیدگاه که انسانها همه یکی هستند و چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار توانستم مادر مصرف کننده ام را درک کنم و بدانم که او نیاز به درمان دارد و با این نگرش رفتم به مادرم سر زدم و حالم بهتر شد .

همسفر شهلا :نقض فرمان به زبان ساده یعنی اجرا نکردن فرمان ها ی خداوند ؛خداوند فرمانی صادر می کند و من با اجرا نکردن گاهی فقط ها طغیان و یا عصیانگری میکنم.واگر بخواهیم این مسئله را باز کنیم این نافرمانی ها از منزل هم شکل می گیرد با اطاعت نکردن از همسر احترام نگذاشتن به پدر و مادر؛تمام ایتها نقض فرمان الهی است چرا که احترام به پدر ومادر اطاعت از همسر جز قوانین الهی است  و این را بدانیم که هر وقت از حال خوبی برخوردار نیستیم و ناراحت و پریشان هستیم حتمن در مورد آن قضیه نقضی صورت گرفته است. چه زمانی قیاس بوجود می آید؟زمانی که من خودم را برتر از دیگران میبینم  و شروع میکنم کارهایم را و خودم را با دیگران مقایسه کنم قضاوت هم در مورد دیگرا ن میکنم و مثلث تاریکی اضلاع زیادی دارد که وقتی قیاس می کنیم به قضاوت ؛حسادت ؛ ودر آخر شاید به فتنه گری هم برسیم.

چه زمانی زمان سقوط انسان است؟همسفر محبوبه :زمانی کهاندیشه نسنجیده ای را به زبان می آورد باعث سقوطش میشود.

همسفر الهه:من در این سی دی متوجه شدم که یک وسوسه داریم و یک نیاز، نیاز یهنی رسیدن یک لیوان آب به فردی که تشنه هست و رسیدن مواد به فرد مصرف کننده؛خانوم الهه سوال کردند که چکار کنیم که مسافرانمان احساس نیاز یا وسوسه نکنند؟

در ادامه سی دی خانوم محبوبه :

تفاوت وسوسه و نیاز این است که من هشت ساعت به خواب نیاز دارم ولی وقتی صبح میشود یک نیروی درونی به من می گوید بیشتر بخواب و اینجا این نیاز نیست بلکه وسوسه است و در این مواقع وقتی اراده کنیم و بلند شویم آن وسوسه هم بر طرف میشود. و این حالات پایدار نیست و حتی شاداب تر هم میشویم  ولی اگر این خواب نیاز باشد مثلا تلفن زنگ میخورد و ما جواب می دهیم و از خواب می پریم سر درد می گیریم این نیاز است.

همسفر آذر:آقای مهندس می فرماید:اطاعاتی که به عقل می رسد صحیح نیست اما فرمان خود عقل معمولا درست است در سی دی راهزنان :عقل حکم درست می دهد چون اطلاعات صحیح نیست که به عقل داده میشود

وسوسه در ابتدا فرد را به سمت مواد برای جایگزین مخدر  درونی سوق می دهد و یا وسوسه خواب مثلا فرد به هشت ساعت خواب نیاز دارد ولی بعد از بیداری باز دلش می خواهد که بخوابد و این وسوسه است که زمانی که از رختخواب بیرون بیاید بعد از مدت زمان کوتاهی بر طرف میشود.

خانوم شهلا:

تفاوت وسوسه و نیاز را با مثالی بیان کردند.اگر سفره ایی پهن باشد و از همه نوع طعام و نوشیدنی و انواع دسر هم در این سفره باشد و شما کاملا سیر باشید آیا باز هم به خوردن آن غذا تمایلی نشان می دهید؟پس بدن انسان نسبت به نیازش هست که آب؛ غذا؛حتی خواندن و نوشتن را می طلبد و اگر اشباع باشد نیازی صورت نمی گیرد  و اما وسوسه یک نوع تفکر و اندیشه منفی می تواند باشد که اگر از جهان بینی و آگاهی بالایی بر خوردار باشیم وبقول آقای امین این طور وقتها باید از بدل آن استفاده کنیم .اگر یک مصرف کننده از سیستم ایکس خوبی برخودار باشد  و مخدر های طبیعی او درست باز سازی شده باشد دیگر نیازی به مواد ندارد.اگر میبینیم هنوز از خواب خوبی برخوردار نیستیم همه اینها دلیل دارد که می تواند یک دلیل آن جهان بینی غلط باشد.سعی کنیم با آموزشهایی که میگیریم جهان بینی خود را نسبت به همه مسائل قوی کنیم و آرامش را در همه زمینه برای خود فرزندان و مسافرانمان مهیا کنیم تا  سیستم ایکسمان خو ب و درست کار کند  .یاد بگیریم که هیچ زمان از کسی توقع نداشته باشیم طبق سخنان آقای امین اگر هنوز مسئله رنجش را دارید یعنی هنوز در تاریکی هستید پس بنابر این اگر آرامش ندارید یک دلیل آن توقع بیجا می باشد که نسبت به آن موضوع نشان می دهید.اگر می خواهید از حال خوش برخوردار باشید آن را در خودتان جستجو کنید واین را همیشه مدد نظرتان داشته باشید که مرد بر زن ولایت دارد و مرد پادشاه و زن وزیر اوست وزیران خوب و زیرکی باشید و همیشه در هر جا  برای صحبت کردن زمان و مکان  وکلام مناسب را در نظر بگیرید تا موفق باشید.

در پایان جلسه با دعای دوستان به کار خود پایان داد.

دستور جلسه هفته آینده سی دی قوانین و حرمت

نویسنده همسفر آذر

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :