سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
یکشنبه 3 دی 1396 :: نویسنده : شهلا شیخ

به نام قدرت مطلق

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی چهارم

به قلم کمک راهنما هم‌سفر شهلا

خیلی اوقات ما انسان‌ها برای حل مشکلاتمان مانند کشاورزی عمل می‌کنیم که انتظار محصول فراوان دارد، درحالی‌که حتی بذری هم در دل خاک نکاشته است ولی همیشه در حال نذرونیازی می‌باشد برای برداشت محصول بهتر.


در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویش

برای اینکه نیروی مافوق را درست بشناسیم و به آن متکی باشیم باید شناختی واقعی به آن پیدا کنیم که قطعاً باید این کار با تفکر انجام بشود. تو می‌توانی با نیروی عقل خویش هر آنچه هست را تبدیل به بهترین کنی (کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر)

خداوند عقل کل است و بر همه‌چیز احاطه کامل دارد و برای انجام هر کاری تواناست و در پیشگاه او همه‌چیز، شو، شود است. هر فرمانی را صادر کند، اجرا می‌شود؛ اما اگر قرار باشد همه کارها را خداوند انجام دهد پس ما چه‌کاره هستیم، مگر غیرازاین است که ما خود نیز ذره‌ای از خدا هستیم و توانایی انجام هر کاری را به‌تنهایی داریم. در کلام‌الله آمده است: انسان چیزی نیست مگر آنچه خودش تلاش و سعی می‌کند. باید این را بدانیم که مهره اصلی خودمان هستیم و خداوند هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کند. اگر مسئولیت قبول می‌کرد دیگر بهشت و جهنمی، حساب‌وکتابی وجود نداشت.

خداوند به انسان ویژگی اختیار را داد. انسان مختار است که خود راه را انتخاب کند، یا چاه را، انسان همیشه باید در تلاش باشد تا انتخاب‌های بهتری داشته باشد. عاملی که باعث می‌شود انسان دامنه اختیارش کم شود به دلیل این است که بخشی از اختیارش را با چیزی یا کسی شریک شده است. آغاز وارد شدن به جهان تاریکی‌ها از دست دادن دامنه اختیار است. (جهان‌بینی کاربردی)

ما انسان‌ها برای هر کاری با چند گزینه مواجه هستیم که می‌تواند ارزش باشد یا ضد ارزش، زشت باشد یا زیبا، عشق باشد یا نفرت، ما باید به قدرت مطلق ایمان داشته باشیم و بدانیم که بدون خداوند نمی‌توانیم هیچ کاری انجام دهیم و این به این معنی نیست که بار مسئولیت کارهایمان را بر دوش خداوند بگذاریم. خیلی اوقات ما انسان‌ها برای حل مشکلاتمان مانند کشاورزی عمل می‌کنیم که انتظار محصول فراوان دارد، درحالی‌که حتی بذری هم در دل خاک نکاشته است ولی همیشه در حال نذرونیازی می‌باشد برای برداشت محصول بهتر.

و این را باید بدانیم که دست‌های آسمانی فقط القا افکار می‌کنند و راه و مسیر را نشان می‌دهند و این خود ما هستیم که باید اقدام کنیم؛ و خداوند حامی کسانی است که از ظلمت به نور حرکت می‌کنند. با توکل به قدرت مطلق باید قدم درراه بگذاریم و تمام سعی و تلاش خودمان را انجام بدهیم و نتیجه کار را به خداوند بسپاریم.

خالق انسان، خداوند است برای اینکه خداوند را بشناسیم باید اول خودمان را بشناسیم، برای شناخت انسان در ابتدا باید با هسته وجود انسان آشنا بشویم. هسته انسان شامل دو بخش می‌باشد. اول (هسته جسم که همان صور آشکار انسان می‌باشد؛ که کاملاً قابل‌رؤیت، قابل حس و لمس می‌باشد مانند قلب، مغز، کلیه، سر و دست ...) و (دوم هسته خارجی که همان صور پنهان که عبارت‌اند از نفس، عقل، روح، آرشیو، ذهن و بقایایی است که پس از مرگ می‌ماند و به‌صورت انرژی درمی‌آید و به راه خود ادامه می‌دهد)

اگر بخواهیم در بعد جسمی سلول را بشکافیم و به اجزا آن برسیم به انرژی و بخارات هستی دست پیدا می‌کنیم. (سردار)

فیزیک‌دانان بر این باورند: که ماده صورتی از انرژی است. هنگام مرگ فرشتگان می‌آیند و نفس را تحویل می‌گیرند. نفس تعیین موجودیتی است که درهرصورت، ظاهر و باطن انسان را می‌نمایاند.

تمامی موجودات دارای نفس هستند، جامدات، نباتات وهم حیوانات و انسان، نفس از پایین‌ترین نقطه صفر (اسفل‌السافلین) یک نقطه صفر، سفر خود را آغاز می‌کند و مرحله‌به‌مرحله باید آموزش ببیند تا به مرحله انسانی برسد و در این مرحله است که به نفس، اختیار داده می‌شود. نفس سنگ، سنگ را، نفس درخت، درخت را، نفس حیوان؛ حیوان را و نفس انسان، انسان را می‌سازد؛ و اطلاعات و دانایی هرکدام در هر مرحله با یکدیگر فرق دارد مثلاً: اطلاعات یک ماهی برکه با ماهی اقیانوس و یا درخت کاج با درخت نخل بسیار متفاوت است؛ بنابراین نفس هر انسانی بر مبنای خواسته‌ها و دانائی او، در یک رتبه و یا یک درجه قرار می‌گیرد؛ که شامل (نفس اماره؛ نفس لوامه و نفس مطمئنه می‌باشد.)

آخرین مرحله تکاملی نفس در حیوان را می‌توان ابتدای مرحله تکاملی نفس در انسان قلمداد کرد. اگر حیوانی را در نظر بگیرم پس از به دنیا آمدن سریع رشد می‌کند و بعد از چند سال تولیدمثل می‌کند درصورتی‌که انسان باید زمانی را طی کند تا به مرحله رشد و بلوغ برسد معمولاً خواسته به دودسته معقول و غیرمعقول تقسیم می‌شوند و تا وقتی‌که به دنبال خواسته‌های غیرمعقول باشیم در مرحله نفس اماره قرار داریم؛ و برای اینکه به مرحله نفس لوامه قدم بگذاریم باید به دانایی و آگاهی بالاتری دست پیدا کنیم در این مرحله کار غیرمعقول و ضد ارزش انجام می‌دهیم ولی خود را سرزنش می‌کنیم و ناراحت می‌شویم. در این مرحله باید به‌آرامی نفس را آموزش داد و خواسته‌های غیرمعقول را تغییر داده و معقول کنیم که برای انجام این عمل باید اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به موضوعات کامل کنیم و سعی کنیم از کارهای ضد ارزش فاصله بگیریم و خداوند به انسان عقل داده و عقل دارای فر ایزدی و پیامبر درون است و هیچ‌گاه اشتباه نمی‌کند، مگر اینکه اطلاعات داده‌شده غلط باشد. پس باید جهت مسیر خودمان را تغییر بدهیم و مسیر که رفته‌ایم را برگردیم باید تزکیه و پالایش را انجام دهیم. باید ظرف وجودمان را پاک‌کنیم از هرگونه آلودگی، نفرت، کینه، دشمنی، حرص، شهوت، دروغ، منیت و ... به این پاک‌سازی تزکیه می‌گویند. و وقتی تزکیه انجام می‌شود نور ایمان وارد می‌شود و ایمان چیزی نیست غیر از تجلی نور خدا در وجود انسان (سردار) اگر این تزکیه و پالایش صورت گیرد دیگر انسان هیچ کار غیرمعقولی انجام نمی‌دهد نه در ظاهر و نه در باطن و آن‌وقت است که وارد مرحله نفس مطمئنه می‌شود و این امر به‌صورت آرام ولی آگاهانه باید انجام شود.نوع مطلب : وادی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 03:14 ق.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article.
I wanted to write a little comment to support you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :