سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
دوشنبه 22 آبان 1396 :: نویسنده : شهلا شیخ
به نام قدرت مطلق

متن سی دی ازدواج

 هر چه انسان ابله تر باشد روی نقاط غیر مشترک کار می‌کند و هر چه فهمیده تر باشد روی نقاط مشترک کار می‌کند واین موضوع در تمام سطوح زندگی نقش بسیار بسیار سازنده ای دارد....


سلام دوستان حسین هستم مسافر٬ امیدوارم حال همه شما خوب باشد حال من هم بحمدالله خوب هست.

مبحث مربوط به تاریخ۱۰/۰۲/95 یک پاراگراف می‌خوانم بعد روی موضوع دیگری صحبت می‌کنم.

« در مورد انسان؛ به قول معروف جهان اکبر است٬ ما هر قدر در مورد آن بگوییم تمامی ندارد٬ خاصه اینکه بخواهید تدریس بنمائید، مانند همان بیماری ظاهر و باطن است، ممکن است ظاهراً انسان سالم باشد و زیبا و بی نقص٬ اما درون غیر از این باشد

ما در هفته ای هستیم که دستور جلسه ازدواج است، و این دستورجلسه برای اولین بار است که در دستور جلسات قرار می گیرد، برای این که اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنیم، مثلا وقتی می‌بینیم در کنگره مثلاً فضولی زیاد است دستور جلسه را فضولی می‌گذاریم، یا اگر ببینیم که بعضی‌ها هنوز آداب معاشرت بلد نیستند دستور جلسه را می‌گذاریم آداب معاشرت، ممکن است همه بگویند ما آداب معاشرت بلد هستیم، ولی من معتقد هستم 99 درصد آداب معاشرت بلد نیستند، اگر بخواهید بگویید چرا؟ نشانه آن این است که وقتی فامیل‌ها دور هم غذا می خورند شما صدای قاشق و چنگال را می‌شنوید که با بشقاب برخورد می‌کند، اما در آداب معاشرت وقتی فرد غذا می‌خورد نباید صدای قاشق و چنگال در بیاید. موقع غذا خوردن باید از یک گوشه بشقاب شروع به غذا خوردن کرد و باید قاشق در دست راست و چنگال در دست چپ، و با پشت چنگال غذا را به قاشق بگذارند، ولی متاسفانه خیلی‌ها خورشت را وسط بشقاب روی برنج می‌ریزند و با چنگال آن را قاطی می‌کنند و شروع به خوردن می‌کنند... .به این دلیل این دستور جلسات گذاشته می‌شود تا موضوع باز شود و همه مشارکت کنند.

و اما موضوعی که خیلی مهم هست مسئله ازدواج است که بطور کلی سن ازدواج در تمام دنیا بالا رفته است و از بیست و دو سال به چهل و  پنجاه هم می‌رسد.

ازدواج در سه گروه انجام می‌شود، گروه اول کسانی که ازدواج کرده‌اند، گروه دوم کسانی که ازدواج کرده‌اند ولی به هر دلیلی جدا هستند، گروه سوم کسانی که در شرف ازدواج هستند. و اما گروهی که ازدواج کرده‌اند چند نکات ضروری هست که باید حتماً مد نظر داشته باشیم و به آن عمل کنیم. زندگی کردن یک هنر است؛ درس خواندن هم یک هنر است؛ سفر دی اس تی و درمان اعتیاد هم یک هنر است، یک زندگی را نگه داشتن و حفظ کردن هم یک هنر است و انسان باید هنرمند باشد و نکات بسیار ریز و پبش پا افتاده نباید باعث نابودی و ویرانی یک زندگی شود. بارها گفته‌ام که اگر یک سد بزرگ هم یک ترک کوچک بخورد آن ترک کوچک٬ آن سد با آن عظمت را می تواند ویران کند.

سرچشمه بتوان بستن به بیل                     چو پر شد نتوان بستن به پیل


زندگی همین است اوایل می‌توان با یک مسئله کوچک آن را حفظ کرد و جلوی آن را گرفت ولی اواخر نه و نکته مهم اینستکه هیچ موجودی مثل موجود دیگری نیست؛ حتی  هیچ درختی هم مثل درختی دیگر نیست و هیچ انسانی نمی‌توانیم شبیه انسان دیگر پیدا کنیم حتی دو قلو ها، وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم هیچ انسانی اثر انگشتش مثل دیگری نیست٬هیچ صورتی مثل صورت فرد دیگر نیست ممکن است فرد دو قلو باشد و شبیه به هم ولی از نظر اخلاق، رفتار و کردار با هم متفاوت هستند.

 بنابراین در مسئله ازدواج چه آن‌ها که ازدواج کردند چه نکرده‌اند فکر نکنند که چیزی می‌توانند پیدا کنند که مشابه خودشان باشند. البته باید تقریباً در یک لِوِل باشند نه این که یکی دکترا و دیگری بی سواد باشد و باید تقریباً در یک سطح باشند. حالا ممکن است یکی لیسانس باشد و دیگری دیپلم٬ ایرادی ندارد.

این نکات که می گویم چه برای افرادی که ازدواج کرده اند و چه نکرده‌اند٬ صادق است اولین مسئله احترام گذاشتن است؛ چه قبل ازدواج چه بعد ازدواج؛ اصولاً انسان باید با ادب باشد و به دیگران احترام بگذارد. بی ادب همیشه در رنج و عذاب است، ادب و نزاکت مهم‌ترین مسئله است و احترام به یکدیگر٬ بارزترین و مهمترین مسئله می‌باشد. خیال نکنیم بی ادبی یک افتخار و قلدری است. اگر یک ذره ای هم در نقطه قوت قرار داریم سو استفاده نکنیم و بدانیم احترام و ادب برای همه انسان‌ها صادق است.

مسئله بعدی رعایت بهداشت می‌باشد که یکی از بارزترین، مهم‌ترین و حساس ترین مسائل است که باید بین یک جنس مؤنث و مذکر برقرار باشد، تنها چیزی که می‌تواند دو  نفر که می‌خواهند ازدواج کنند را از هم دور و پراکنده کند همین مسئله رعایت بهداشت می‌باشد. مسئله بهداشت مسئله با اهمیتی می‌باشد.

هست از پس پرده گفتگوی من و تو           چون پرده برافتد نه تو مانی نه من

یک پرده بین یک جنس مؤنث و مذکر وجود دارد اگر این پرده بیفتد دیگر هیچی نمی‌ماند، اگر رعایت بهداشت نشود هیچی نمی‌ماند، وقتی به هم نزدیک می‌شوند می‌خواهند بالا بیاورند از بوی بد همدیگر، و این نکته بسیار حساس و سر نوشت ساز است که باید به آن توجه کرد، بعضی‌ها وقتی می‌خواهند بیرون بروند تمیزترین لباس را می‌پوشند ولی داخل که هستند در بین خانه و خانواده کثیف‌ترین آدم روی کره زمین هستند... مسائل رعایت بهداشت مسائل حائز اهمیتی است که همیشه باید تمیز و مرتب باشد.

 مسئله بهداشت با ظاهر سازی فرق می‌کند، مسئله بهداشت درست کردن بینی و پرتز لب و گونه کاشتن نیست؛ اصلاً این‌ها برای خانم ها نیست در کشور ما اینقدر مد شده است در کشورهای دیگر این خبرها نیست، نمی‌خواهم خدای نکرده جسارت کنم، یکسری هنر پیشه‌های سینما و کارگرهای کافه و کاباره چون می‌خواهند زیبا باشند و متفاوت این کارها را می‌کنند. ولی دختر خانم های جوان این‌ها را درست کردن نباید باشد چطور دلت می‌آید ماده اضافه که سم هست را وارد لبت می‌کنی یا بینی را با چکش می‌شکنی و ناراحتی تنفس می‌گیری و خودت را ناقص می‌کنی. آنچه که زیباست کلام توست، بیان توست، حالا بینی کمی بزرگ و یا کوچک باشد اهمیتی ندارد. این مسائل با بهداشت فرق دارد.

مسئله دیگر مشارکت در زندگی است، زندگی شراکت و مشارکت است، یکسری کارها را آقایان انجام می‌دهند و یک سری کارها را خانم ها و وظائف فرق می‌کنند و این دو تا مکمل یکدیگر هستند، می‌گوید نه٬ چون من کار می‌کنم همه چیز مال من هست، نه اینطور نمی‌تواند باشد تو فضای بیرون را می‌چرخانی او فضای داخل را و این نیست که تو هر چه در می‌آوری مال تو باشد و خانم هیچ. این‌ها مشارکت است و شما هم اندازه هستید و مکمل یکدیگر؛ در تمام سطوح زندگی باید مشارکت باشد؛ باید روی نقاط مشترک همدیگر کار کنید که مسئله بسیار مهمی می‌باشد. اگر مثلثی را در نظر بگیریم که یک ضلع آن مذکر وضلع دیگر آن مؤنث وقاعده آن روابط فی مابین باشد. وقتی می‌آید روی قاعده مثلث: همانطور که گفتیم هیچ انسانی مثل هیچ انسان دیگری نیست، یکی از رنگ قرمز خوشش می‌آید و دیگری از رنگ زرد، یک نفر از خورشت سبزی خوشش می‌آید دیگری خوشش نمی آید.

حالا وقتی دو نفر می‌خواهند با یک دیگر ازدواج کنند باید روی نقاط مشترک کار کنند نه نقاط غیر مشترک؛ یعنی چه؟ اگر قاعده را در نظر بگیرید می‌بینید کسی که از رنگ مثلاً زرد خوشش نمی‌آید یک مقدار قاعده را می‌آید و وقتی طرف مقابل که از رنگ سبز خوشش می اید؛ یک مقداری از قاعده را بزرگتر می‌شود؛ هر چه نقاط غیر مشترک بزرگ تر شود،  آن وقت دو خط مخالف همدیگر ایجاد می‌شود، اگر همین طور فقط به نقاط غیر مشترک نگاه کنیم این دو قاعده مثلث هی بزرگ‌تر می‌شود و این دو ضلع مثلث می آید بالا تا جایی که می‌شود خط صاف و مثلث از بین می‌رود. پس بنابراین باید روی نقاط مشترک بیشتر کار کنیم نه نقاط غیر مشترک؛ حالا اگر همسرت از خورشتی خوشش نمی آید خب درست نکن خورشتی درست کن که هر دو دوست دارید؛ اگرشما رنگ پرده را دوست داری سبز باشد و او دوست دارد  زرد باشد؛ پرده را مثلاً بنفش کنید، همسرت دوست ندارد که خانه عمو شما بیاید خب نیاید مگر چه می‌شود با هم کنار بیایید روی نقاط مشترک کار کنید نه ضد آن.

 هر چه انسان ابله تر باشد روی نقاط غیر مشترک کار می‌کند و هر چه فهمیده تر باشد روی نقاط مشترک کار می‌کند واین موضوع در تمام سطوح زندگی نقش بسیار بسیار سازنده ای دارد.

 نقاط غیر مشترک نه تنها خانواده حتی یک کشور و جامعه را هم به نابودی می‌کشاند چرا که همیشه در حال تخریب یکدیگر هستند و تمام نقاط ضعف یکدیگر را رو می‌کنند و از قدیم هم گفته اند جواب‌ های٬ هوی است؛ و این یک مسئله ای است که در تمام دنیا مطرح است؛ یک مسئله بسیار مهم که ما الان در کنگره دور هم هستیم و با هم فقط سلام و سلام علیکم داریم چون داریم رو نقاط مشترک همدیگر کار می‌کنیم نه غیر مشترک؛ من به شما قول می‌دهم که اگر از همین هفته اعضا بیایند و روی نقاط غیر مشترک کار کنند کنگره 60 تا آخر هفته منهدم می‌شود؛ یک گروه چپ و یک گروه راست؛ یکی دین را قبول دارد دیگری دین را قبول ندارد؛ یکی از کشور خوشش می‌آید و یک نفر نمی‌آید همه ما که اینجا هستیم شاید از نظر افکار سیاسی٬ دینی٬ فرهنگی٬ تفاوت متفاوتی داشته باشیم ولی وقتی آمدیم کنگره روی هیچ کدام از آن‌ها کار نمی‌کنیم همه داریم روی نقاط مشترک که درد مشترک اعتیاد بود کار می‌کنیم اگر تا هزار سال دیگر هم کار کنیم هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

وقتی روی نقاط مشترک ازدواج کار کنید؛ باید برای یکدیگر ارزش قائل شوید و ببینید طرف مقابلتان از چه چیزی خوشش می‌آید برایش هدیه بخرید، همه چیز را برای خودت خریداری نکن٬ یک چیزی هم به نام همسرت بخر. اگر چند ملک داری یا مغازه یکی از آن را هم به نام همسرت کن.

 مسئله بعدی وقتی هر دو با هم کار می‌کنید پول برای آقا نیست؛ انگار یکی نوکر است و یکی ارباب، نه این مسائل برای این مطرح می‌شود که سو استفاده نشود و ما شرایط نرمال را مطرح می‌کنیم و روی آن کار می‌کنیم و ما قصد مقایسه نداریم فقط می‌خواهیم نقاط مشترک را پیدا کنیم. حالا شاید بعضی‌ها ندارند که بخرند خب نخرند ولی وقتی دارید در اختیار یکدیگر قرار دهید طلا بخرید٬ هدیه بگیرید در شرایط نرمال این کار را انجام دهید.

کاری که نباید انجام دهید تخریب است؛ هم دیگر را خراب نکنید وقتی به یکی سیلی می‌زنی او هم متقابلاً همان کار را انجام می‌دهد. تخریب دیگران کار بسیار ناجوری است، مخصوصاً جلوی دیگران؛ گاهی اوقات زن و شوهر جلوی دیگران همدیگر را تخریب می‌کنند، پیش دوستان و آشنایان شروع می‌کنند به انتقاد کردن از طرف مقابل؛ که این تف سر بالاست؛ مخصوصاً جلوی بچه‌ها؛ وقتی پدر و مادر جلوی فرزندان تخریب ایجاد می کنند همه این‌ها می‌شود شکاف، هیچ زمان در زندگی نباید کلمه طلاق را بر زبان جاری کرد؛ این کلمه وقتی بکار می‌آید یک قبح دارد؛ نباید این کلمه را بکار برد تا مشکلی پیش می‌آید از این کلمه استفاده می‌کنند؛ این طلاق برای آخر کار است؛ وقتی است که دیگر راهی نباشد، شرایطی نباشد؛ و امکان زندگی نباشد، آن موقع؛ نه اینکه این کلمه را هر روز چند بار تکرار کنیم اصلاً نباید به زبان بیاوریم؛ اگر بکار ببریم به سرتان می‌آید. باید پرهیز کرد و به این قضیه هم نباید فکر کرد.

مسئله بعد زور گویی و فحاشی است؛ اگر مرد از نظر قدرت بدنی بالاتر است، از نظر فیزیک، نباید فحاشی کنی و کتک بزنی؛ نباید زور گویی کند این بلاها به سرتان می‌آید. همانطور که می‌گوید تو نیکی کن و در دجله انداز

هر ظلمی کنید به سرتان می‌آید. هر سیلی که به کسی چه حق چه ناحق بزنید سیلی خواهی خورد. اگر یک دندان بشکنی روزگار چنان به تو سیلی می زند که تمام دندان‌هایت خرد می‌شود؛ دست بالای دست بسیار است؛ این را بدانید در هر قسمت که باشید یک نفر بالا دست شما هست. پس زورگویی کردن٬ فحاشی کردن٬ از مقام و جایگاه خود سو استفاده کردن این کار بسیار زشتی است و باید پرهیز کرد.

کوچک کردن دیگران، متهم کردن یکدیگر جلوی فرزندان؛ پول داری ولی اعضا خانواده را در تنگنا قرار دادن؛ این پول‌ها مال تو نیست در دست تو امانت است؛ به حسنت نناز به یک تبی بند است به مالت نناز به یک شبی بند است. به جمالت نگاه نکن اگر یک تب کنی؛ اسهال بگیری یک شبانه روز تمام هیکلت بهم می‌ریزد و عجوزه ای می‌شوی؛ بیماری‌هایی می‌گیری که نمی‌توانی تصور کنی؛ با کوچک‌ترین مسئله به سرت می‌آید. مال هم همینطور است به شبی بند است. کسانی بودند که یک کشوری در دستشان بود اتفاقی افتاد و دیگر جای خواب هم نداشتند. بزرگ‌ترین سرمایه داری ولی امکان دارد فردا نداشته باشی؛ بیشتر باید اعضای خانواده‌ات از مالت استفاده کنند. این سیستم طوری طراحی شده که هر عملی انجام بدهی عکس العمل آن می‌آید؛ هر کاری؛ همه چیز روی آن حسابی هست و کنترل می‌شود. ترشی بخوری؛ شیرینی بخوری؛ یک جور عمل می‌کند. چربی و هر جور غذایی بخوری باز هم یک جور عمل می‌کند؛ واکنش سیستم یک جور است هر جور عمل انجام دهی یک واکنش دارد. ما صد و پنجاه بیماری روان تنی اسکیزوفرنی؛ خیال نکنی سیلی می‌زنی؛ همان موقع سیستم عصبی خودت در به داغون می‌شود.

 یکی گفت: گوشت را می‌گیرم دور زمین می‌چرخانم، گفت خودت هم باید با من پیاده بیایی. وقتی ناسزا می گویید دارید سم را وارد بدن خودتان می‌کنید. وقتی فحش می‌دهید دارید خودتان را آلوده می‌کنید فشار خودتان می‌رود بالا اگر می‌خواهید کسی را بهم بریزید اول باید خودتان بهم بریزید. پس خودتان نابود می‌شوید. (الله سریع الحساب) همان لحظه که سیلی می‌زنید یک سری سموم وارد بدنتان می‌شود و شما را آلوده می‌کند سیستم عصبی را خراب می‌کند. این‌ها تحت عنوان خداوند و معمار بزرگ طراحی شده و کار خودش را می‌کند. خیال نکن روز قیامت می آیند حسابرسی می‌کنند آن جای خودش را دارد. اینجا هرکاری می‌کنی حتماً دست طبیعت و خداوند انتقام را می‌گیرد. بنابراین نباید این کار را انجام بدهید.

 باید یک سری کارها را سبک کنیم قدیم برای ازدواج چیزی که لازم بود یک دست رختخواب بود و زیلو تا بتوانند بخوابند یک چراغ نفتی فیتیله ای تا غذا بپزنند با یک سری کاسه و قابلمه بود (وسلام نامه تمام) و در خانه پدری زندگی می‌کردند و راحت و درست بود امکانات هم خیلی کم بود ولی راحت بودن مردم سالم تر بودند کم تر مریض می‌شدند و سالی یک بار پلو می‌خوردند و لباس پلو خوری داشتند. اما الان می‌خواهند ازدواج کنند وسایل برقی کامل می‌خواهند با تجهیزات کامل حالا نان ندارند بخورند، یخچال سای وای سات با تلویزیون بزرگ می‌خواهند؛ که این ایجاد مشکل می‌کند برای یک ازدواج تا 30 میلیون قسط  بدهند، ساده تر بگویم توقع ها را بیاریم پایین تر وقتی فردی می‌خواهد ازدواج کند باید به این نکات توجه کند.

بچه‌ها را لوس و بی تربیت نکنید. همه بچه‌ها سزارینی هستند. سزارین ایجاد مشکل می‌کند. از آن طرف به نوزاد شیر نمی‌دهند که سینه‌شان خراب نشود؛ عوضش سرطان سینه می گیرید. و خیلی امراض دیگر و این برداشت‌ها غلط هست که به مادرها انتقال داده شده. طبیعت و سیستم حسابگر است؛ ندادی شیر به فرزندت، تومور در سینه‌ات ایجاد می‌شود. بچه که شیر خشک بخورد که بچه آدمیزاد نمی‌شود.

حالا بچه بدنیا آمده٬ نان ندارند بخورند اتاق بچه را مثل نمایشگاه می‌کنند؛ همینطوری بچه هم لوس و هم مریض بدنیا می‌آید؛ جشن نوزاد می‌گیرند؛ جشن دندان می‌گیرند؛ تخت خواب بچه شکل دندان کیک شکل دندان؛ و تمام در حالا عکس گرفتن هستند از کارهای بچه از پوشک اول بچه؛ بچه‌ها را خراب نکنید تا تکان می‌خورد تا دستشویی می‌رود فیلم می‌گیرید. آن‌ها را لوس می‌کنید و در آخر هم می‌شوند شیشه ای یا حشیشی.

بیاید روی تربیت بچه‌ها کار کنید بچه ها همه مریض‌اند چون حرکت نمی‌کنند. همه باید ورزش کنیم؛ پیاده روی کنید؛ خانم ها باید روزی 5000 قدم پیاده روی داشته باشند. بیشترین مرگ خانم ها بیماری عروق یا قلب است در ایران؛ و دلیل آن ورزش نکردن و پیاده روی نکردن است؛ اگر می‌خواهید درسینه؛ شکم؛ پرستات تومور در نیاید باید پیاده روی کنید.

مسئله بعدی: آقایان یا خانم هایی که قصد ازدواج دارند می‌روند در مثلث عشق؛ چند نکته وجود دارد اینکه بخواهیم طرف مقابلمان صددرصد ایده آل باشد امکان پذیر نیست، اگر کسی بخواهد در کنگره ازدواج کند منع ندارد ولی به ما ارتباط ندارد؛ کنگره جای مسائل درمان اعتیاد است. و موضوعی دیگر که باید انجام دهید حالا شخصی این کار را انجام داد؛ فوراً چو نیندازید؛ که اینکار باعث تخریب می‌شود. و حتی آن‌هایی که این کار را انجام می دهندجار نزنند؛ من از خدام هست که اعضای کنگره با هم ازدواج کنند، فقط باید کاری کنید که مشکلات به ما نرسد، طبق سنت بروید جلو و مطرح و حرکت کنید، یا می‌دهند یا نمی‌دهند قهر نکنید؛ لجبازی نکنید؛ و سخت نگیرید با حرکت راه نمایان می‌شود.

عشق یک مثلث است که یک ضلع آن سایه؛ ضلع دیگر حس و ضلع سوم جاذبه می‌باشد. در مسئله عشق فقط سایه نیست، سایه یک قسمت است که اگر فلان کار را انجام بدهیم قشنگ است و مسئله بعدی حس شماست که آیا آن را دارید؟ نکته بعدی این که کسی که ازدواج نمی‌کند حتماً نخواسته به کسی ارتباط ندارد که می‌پرسد فلانی چرا ازدواج نکرده ای؟

شخص باید حس ازدواج داشته باشد اگر باشد جاذبه راه می‌افتد و فعال می‌شود. و این را بدانید آنچه در زیبایی نقش بسیار مهمی دارد زیبایی در کلام و بیان است؛ چیزی که در ازدواج همه چیز را جذب می‌کند حس می‌باشد؛ حس جاذبه را بوجود می‌آورد، وقتی حس درست بود امواج جاذبه را ساطع می‌کند و وقتی ساطع شد فردی امواج آن را می‌گیرد و می‌آید جلو و انتخاب می‌کند؛ گاهی اوقات انسان‌ها در شرایطی قرار دارند که آن حس لازم را ندارند و ایرادی ندارد نباید آن‌ها را سرزنش کرد. و به عقیده من تقدیر هم نباید نادیده گرفت.

نوع مطلب : سی دی های آموزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :