سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
چهارشنبه 3 آبان 1396 :: نویسنده : شهلا شیخ

ه نام قدرت مطلق الله

خلاصه عملکرد لژیون هفتگی سرود عشق در تاریخ 1/8/96 روز دوشنبه با دبیری هم‌سفر آذر رأس ساعت 16:45 آغاز به کار

 

ابتدا راهنمای محترم خانم شهلا بانام و یاد خداوند در باب دستور جلسه هفتگی در مبحث ازدواج آیه زیبایی از سوره رم از قران کریم را قرائت فرمودند (و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنو الینا وجعل بینکم موده و رحمه ان فی ذالک لایات لقوم یتفکرون) از جنس خودتان همسرانی برای شما آفریده تا بانها آرام گیرید ومیانتان دوستی محبت ومودت را قراردادم و در این نشانه‌هایی است برای کسانی که می‌اندیشند.

خانوم شهلا به زیبایی این آیه را به سیستم کنگره مرتبط کردند؛ و اشاره کردند که در سیستم کنگره هم الفبای آموزش بر مبنای عشق محبت و تفکر است  که بخوبی این پیام های دوستی در حرمت ها کنگره خوانده می شود.زمانی که در کنگره حرمت‌ها خوانده می‌شود و بر انها تأکید اکید می‌گردد؛ که باید حریم رعایت گردد و این آموزش‌ها در کنگره است که زیربنای تعهد در بنیان شخصیت افراد را پایه‌گذاری کرده و شکل می‌دهد. اگر کمی عمیق‌تر بنگریم این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان عشق را کسب کرد؟با نقض نکردن قوانین

چگونه با عمل کردن به حرمت‌های کنگره می‌توان به تعهد دست‌یافت؟ با اجرای قوانین

در مشارکتی که یکی از عزیزان در جلسه داشتند عنوان شد که ازدواج تملک نیست بلکه تعهد است و این جمله بسیار قابل تعمق و اندیشه است؛ که باید این نوشته را واقعاً با طلا نوشت وقاب کرد. چراکه این تعهد مالکیت را ما در همه‌جاهای مسئولیتی باید درست به اجرا درآوریم؛ یک کمک راهنما به ره‌جو؛ ره‌جو به کمک راهنما هم تعهد دارد و در قبال هم مسئولیت‌هایی رادارند مالک یکدیگر نیستند. و این موضوع در همه عرصه‌های خدمت باید درست اجرا شود، بیشتر اختلاف‌ها چه در خانواده وجه در جامعه همه بر سر همین مسئله مالکیت هست. ما باید این را بدانیم که مادر نسبت به فرزند، همسر نسبت به همسر ووووو...همه احساس تملک نداشته باشیم بلکه به تعهدات عمل کنیم. تا عشق محبت  در بینمان جاری باشد.

خانم شهلا تأکید کردند زمانی که ما حرمت‌های کنگره نظیر الفاط زشت به کار نبردن، دروغ نگفتن، بیرون از کنگره ارتباط برقرار ننمودن، تجسس نکردن و فرمان‌بردار خوب بودن و خدمت کردن را رعایت کنیم خودبه‌خود تعهد در شخصیت تک‌تک ما شکل می‌گیرد و این در زندگی زناشویی ما نیز متجلی می‌شود یک زن شوهردار دیگر مراقب حریم رفت آمدهای خویش در بیرون از مرز خانوادگی نیز هست همان‌گونه که در کنگره رعایت کرده است، همان‌گونه که در کنگره آموخته تعهدات خدمت به همسر را در محیط خانه اجرا می‌کند و الفاظ شایسته به کار می‌برد و احترام را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. خانم شهلا در جای دیگر آیه‌ای از سوره بقره آیه 187 را قرائت فرمودند که همانا ما زن و مرد را لباس یکدیگر و پوشش یکدیگر قراردادیم که ابروی یکدیگر باشند و یکدیگر را حفظ کنند.

جناب مهندس در سی دی گل‌ریزان میگویند ما بیشترین ضربه و صدمه را از نزدیکان و خویشان می‌خوریم چراکه یاد نگرفته‌ایم حریم شخصی را تا چه اندازه و تا چه حدود نگه‌داریم. انسان گاه می‌تواند شریف‌ترین موجود و گاه شری ترین موجود گردد؛ و این فقط برمی‌گردد به نوع افکار اندیشه و جهان‌بینی انسان که در کدام جایگاه باشند.

. مشارکت هم‌سفر آذر: این دستور جلسه بسیار زیباست و من خیلی دوست داشتم که مشارکت کنم و دوست داشتم که تجربیاتم را به دیگران انتقال بدهم و خیلی زیباست این دستور جلسه اگر من این علم آموزش را قبلاً داشتم هرگز این اشتباهات که تا امروز تکرار کرده بودم را تکرار نمی‌کردم، در سی دی خانه دل آقای مهندس فرمودند که چطور یک مصرف‌کننده می‌تواند به دیگری یاری برساند وقتی نمی‌تواند به خودیاری برساند و نمی‌تواند خودش را اداره کند، ما در کنگره‌داریم آموزش می‌گیریم که چه جور بتوانیم یک خانواده دونفره را اداره کنیم، مثل دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی که یاد گرفتیم که اگر فرمان‌بر خوبی باشیم فرمانده لایقی خواهیم بود، وقتی ره‌جو مطیع وخوبی باشم دستورات راهنما را اجرا کنم بتوانم خودم را به‌خوبی اداره کنم آن‌وقت هم می‌توانم همسر لایقی باشم و در خانواده فرد مثبتی باشم، آن‌وقت است که صورت‌مسئله اعتیاد می‌شود صورت‌مسئله انسانیت و درنتیجه به کدام سمت پیش می‌رویم به سمت درمان اعتیاد و وقتی همه باهم یکپارچه شویم می‌توانیم بنای آکادمی را بنیان‌گذاری کنیم و وقتی این آکادمی بنیان‌گذاری شود خیلی آمار طلاق پایین می‌آید. آن‌وقت است که با دست‌به‌دست هم دادن جامعه را یاری می‌کنیم اینجا نگاه یک نگاه کلی است نگاه فردی نیست جامعه مطرح است وباید قایقی بشویم برای نجات دیگران که به دنبال راه هستند.خانوم شهلا؛ امروز اشک‌هایی که من می‌ریختم همه را برای دیگران گریه کردم برای همه افرادی که گرفتارند و برای گرفتاری‌های امثال خودم برای کسانی که با تردید به این مکان می‌آیند من مسیری را طی کردم که شاید کمتر انسانی این سختی‌ها را طی کرده باشد ما کجا آمده‌ایم ما باید این آکادمی را حمایت کنیم تا این دادگاه‌ها پر از جور وجنایت نشود وامثال من ؛ این‌قدر فقط و زمانشان را در این دادگاه‌ها نمی‌گذرانند. و در ادامه وقتی سی دی کوانتوم را مطالعه می‌کردم آقای امین از ذره صحبت می‌کنند ومی گویند تو وقتی ذره را بشناسی می‌رسی به ساختار جبر واختیار، و آنوقت می‌بینی که انسان صاحب اختیار است و آقای امین خیلی زیبا بحث کوانتوم را می‌شکافند وبه تو یاد آور می‌شوند که بدنبال فال نباشی چرا که انسان صاحب اختیار و آگاهی می‌باشد و می تواند با آگاهی به چه سلسله مراتبی در انسانیت دست پیدا کندو از ذره به خیلی چیز هابرسد.

در ادامه خانو م شهلا مباحث و آموزشها در لژیون را مروری بر وادی اول و تاکید بر نکات کلیدی وادی اول، خانم شهلا مبحث را از آنجا آغاز کردند که تفکر یک حرکت بیرونی ،درونی و ذهنی می‌باشد ما در وادی اول یاد گرفتیم چگونه تفکر کنیم ،چه موقع باید تفکر کنیم و چه موقع نباید ؟ به چه چیزهایی فکر کنیم و به چیزهایی فکر نکنیم. تفکر می‌تواند در دو جهت باشد مثبت می‌تواند باشد و منفی هم می‌تواند باشد. از تفکر صحیح تعقل پدیدار می‌گردد. بنابر این همه انسان‌ها برای پیدا شدن لازم و ضروری است تفکر نمایند و نیروی القا و احیا و حرکت هم موجود می‌باشد. القا در حقیقت همان تصمیمات ما است همان خواسته است که از طریق آموزش، انسان کسب می‌کند و احیا از کلمه حی و زنده شدن می آید کمک راهنماها مارا زنده می‌کند و جانی تازه در ما پدید میاید گرمی گرمی جذب کند و سردی سردی جسم احیا می‌گردد گویی جوانه ای که می‌خواهد به پرتو خورشید خود را تغذیه کرده و جانی تازه بگیرد .تحرک: که سیستم کائنات و هستی دائماً در حال تحرک و دگرگونی است. هیچ چیز در حال سکون نیست. روان به تحرک و حرکت و تکاپو می‌افتد و ساختارها اغاز می‌گردد. پایان وادی اول با مرور بیانات خانم شهلا توسط همسفر آذر انجام شد و چون دستور جلسه هفته آینده در باب وادی دوم می‌باشد خانم شهلا وادی دوم را آموزش دادند و چنین بیان کردند:

سلام دوستان شهلا هستم همسفر: هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی یهد. هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. این وادی یک سر درون انسان ویک سر در بیرون دارد و بسیار عمیق و ریشه ای است و اگر دقیق آموزش داده نشود احساس یاس و ناامیدی در انسان جوانه میزند و رو به ناامیدی کشیده می‌شود اما اگر اگاهانه و دقیق آموزش داده شود به پوچی نمی‌رسی بلکه خواهی دید که تمامی مخلوقات خداوند جهت بیهودگی پا بر کره هستی ننهاده‌اند چنانکه مهندس در بیانات خود چندین بار اشاره کردند که حتی نهنگ و کوسه اگر در دریا نباشند نظم اقیانوس‌ها و دریاها بر هم خواهد خورد زیرا انها خدمت می‌کنند حتی لاشخورها که زباله دیگر حیوانات را می‌خوردند و از لاش متعفن و بدبوی دیگر حیوانات تغذیه می‌کنند و طبیعت را تمیز نگه می‌دارند در حال خدمت به هستی هستند انسان در وادی اول به تفکر فرو می‌رود و خویش را مقصر اعمال و ناراحتی‌های گذشته خود می‌داند اما به خود میاید و می‌گوید اگر مشکلی بر سر راه من بوده برای درس گرفتن و آموزش من بوده زیرا از جرقه به روشنایی می‌رسیم. مگر می‌شود اقیانوس‌ها بدون امواج سهمگین باشند؟ و یا کویرها بدون طوفان؟ اقای مهندس میگویند در کنگره در این‌مکان مقدس تنها ما با آموزش‌ها شما را به خودتان می‌شناسانیم و علم در درون شما هست و ما مطالبی را که شما بلد هستید به شما یاد آور می‌شویم چرا که شما انسان و دارای عظمت و بزرگی و صاحب تفکر و دانایی هستید.

علم در درون تک تک شما هست بایدان را شناسایی کنید و دریافت کنید و سپس از ان در جهت صحیح استفاده کنید انسان خود جهانی ژرف است چنانکه آقا امیر المومنین می‌فرمایند: انسان خود جهان اصغر و جهان بیرون جهان اکبر است. وتمام هستی در درون شما وجود دارد.

در اینجا خانم شهلا اشاره و ذکر مثالی از قله‌های اتشفشان زدند که همان مصداق نیروی عظیم و ارزش‌های درونی انسان است که می‌تواند ان را به جوش و خروش دراورد همانند مذاب‌های داغ اتشفشان به قلیان و طغیان وادارد. همچنین پیشرفت خود را قیاس کنیم وهیچوقت خود را با دیگران قیاس نکنیم و خودمان را با خودمان قیاس کنیم و ببینیم که از کجا به کجا رسیده‌ایم؟ و این پرسش را از خود بپرسیم که اکنون که به کنگره آمده‌ام و تحت آموزش بوده‌ام به کجا رسیده‌ام؟

ایا من همان فردی هستم که ۵ ماه قبل بودم؟ خانم شهلا اشاره به خودشان کردند و دوربین را به سمت خودشان زوم کرده و گفتند من شخصی بودم که ابتدا که در لژیون قرار گرفتم سکوت می‌کردم و فقط گوش می‌دادم و از سخنان افراد شگفت زده می‌شدم و می‌گفتم اینان افرادی بسیار تحصیلکرده هستند! اکنون من بسیار تغییر کرده‌ام از ناامیدی و از تعصب به رشد ووتغییر رسیده و در جایگاه خدمت هستم. به یاری خداوند در پایان این وادی ایشان اشاره کردند افرادی که به نیروهای الهی اعتقاد دارند و جهان هستی را دارای حساب و کتاب می‌دانند و نیروی برتر را احساس می‌کنند مسیر را پیدا می‌کنند و به یاری خداوند انشالا به رهایی خواهند رسید و لازمه ان دوری از ضد ارزش‌ها و پرداختن به ارزش‌ها و راه رفتن در مسیر و یا صراط مستقیم است.

ایشان تاکید کردند لازمه رسیدن به جهان بینی اینست که ذره ذره و به ارامی سازندگی را در قسمت جسم و روان خود به وجود اوریم تا بتوانیم فرمانروای خوبی بر بر کشور وجودی خویش باشیم. هیچ کدام ازما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. پایان وادی دوم.

در پایان جلسه نیز از بخش نشریات سی دی شگفتی و سی دی کوانتوم را تهیه کرده و با دعای پایانی جلسه پایان یافت. خدا قوت همسفران شعبه کنگره ۶۰. خدا قوت خانم شهلا بابت آموزش کامل جلسه پربارتان

تایپ:همسفر آذر

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :