سرود عشق،وب لژیون همسفر شهلا
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
درباره وبلاگ


سلام به جمع دوستان محبت، آن عزیزانی که دور هم جمع شده‌اند تا محبت خویش را نشانی از محبت بیکران بدانند، ما همه برای انسان‌هایی چون شما، احترام انسانی، قائل هستیم و امیدواریم این نشان را هیچ وقت از یاد نبرید. فقط توفیق شمارا در پایان این راه از الله می‌خواهیم. در این مکان شما، دل‌هایی هستند که می‌خواهند بدانند که آیا می‌شود به آن درجه، ارتقا یافت که هیچ موضوع دیگری به طور مشکل مطرح نشود؟ البته به دو طریق می‌شود با تفکر و بی تفکر.
به تک تک انسان‌ها میگوییم که در پایان یک نقطه و آغاز نقطه دیگر آتچه با خود می‌خواهند همراه داشته باشند با تفکر و اندیشه باشد، بدون هیچ ترس و خوف می‌توانید به بلندترین سلسله جبال‌ها، راه بیابید.
دعای خیر ما همراه شما می‌باشد.
و این وبلاک متعلق به لژیون همسفر شهلا در شعبه شیخ بهایی اصفهان می‌باشد

مدیر وبلاگ : شهلا شیخ
چهارشنبه 12 مهر 1396 :: نویسنده : شهلا شیخ

به نام دانای راز

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

در وادی اول تفکر مطرح است که اولین قدم برای انسان است که به آرامش برسد، برای هر اقدامی اول باید تفکر کرد حتی برای غیبت کردن که آیا غیبت کنیم یا نه؟ بعضی از مواقع خود را هیچ می دانیم و می گوییم

دنیای درون ما یعنی افکار واندیشه ما که مانند جهانی می‌مانند، به دلایلی که خود نمی‌دانستیم جهت را گم کرده بودیم دانسته یا ندانسته چیزهایی که ارزش نداشتند برای ما ارزش به حساب می‌آمد. مثلاً از اینکه دزد نیستیم ناراحت هستیم وپیش خود می گوییم که فلانی چه زرنگ است، چه قدر راحت حق حساب می‌گیرد وکار او در نظرمان ارزش به حساب می‌آید.

ما برای یافتن خودمان راه بسیار مهمی در پیش داریم خود باید فکر کنیم ودر انجام آن کوشش کنیم که در ادامه کار وکوشش ما به نتایجی می‌رسد که در توانایی‌های ما خلل ایجاد نگردد.

برای مثال مشغول درس خواندن هستیم یکی می گوید اینکار به درد نمی‌خورد و ما فوری بهم می‌ریزیم و روحیه مان خراب می‌شود. ولی وقتی به توانایی تفکر برسیم خللی در توانایی‌مان بوجود نمی‌آید. وقتی انسان به آن توانایی برسد که از او انتقادی شد به آن فکر کند که اگر درست بود قبول کند واگر نبود با لبخندی بهم نریزد.

باید از هر طرف نوری یا کور سویی می‌بینیم بطرف آن برویم چون نور سمبل انسانیت، پیشرفت وخوبی استیهنی در جایی که نقطه مثبتی است سعی کنیم از آن حداکثر استفاده را ببریم یا وقتی جرقه ای را ببینیم به طرف آن رفته وبه منبع نور برسیم.

همه مطالب در درون وبرون ماست.

ما فقط جسم نیستیم نفس هم هستیم که اصطلاحاً می گوییم روح که هم داخل ماست هم خارج ماست وبرای این اینطوری معنی می‌شود چون جنس آن فرق می‌کند، وقتی یک خودکار را روی میز می گذاریمفضا را اشغال می‌کند ومی توانیم بگوییم جوهر درون خودکار است وکاغذ خارج از خودکار ودر جایی که خودکار است چیز دیگری نمی‌توانیم بگذاریم. ولی وقتی ساختار متافیزیکی باشدنمی توانیم اینطور بگوییم که الان در این سالن هزاران هزار صوت وجود دارد وهزاران تصویر که اگر تلویزیون را روشن کنیم تصویرها را می‌گیریم ویل صداهای رادیویی که آیا می‌توانیم بگوییم که این صداها داخل سالن هستند یا خارج؟ خیرچون جنسیت وساختار آن‌ها فرق دارد.

پس همه مطالب یا در ساختار جسم ماست یا در ساختار مثالی که مانند قله‌های آتشفشان هستند. همه مطالب در درون و بیرونچیز هایی که در خود آگاه ونا خودآگاه هستند که اگر به آن‌ها توان حرکت دهیم می دانید چه می‌شود می‌تواند تغییر ایجاد کند، می‌تواند انسان را از یک وضعیت به وضعیت دیگردر آورد.

تصاویر تولید وظهور می‌یابند: که در اینجا بهترین کار این است که به ذهن مراجعه کنیم تصاویر در ذهن ما ظهور پیدا می‌کنند، که این تصویر می‌تواند تصویر مرگ باشد و با تصور ما این بیماری منجر به مرگ می‌شود که در ذهن تصویر سازی کردیم که در تخت بیمارستان لاغر شدیم ودر حال ..... ویا بالعکس تصویر ذهنی خوب واین تصویر ذهنی می‌تواند در مااثر شگرفی داشته باشد.

پس بدانیم که این تصاویردر ذهن ما تولید وظهور می‌شوند واز درک ما دور هستند مانند چشمه‌هایی هستند که می‌توانند به بحر برسند. حالا اگر در وادی اول درست فکر کرده باشیم برای ما روشن می‌گردد که خیلی چیزها را از دست داده‌ایم ویا درحال از دست دادن آن‌ها می‌باشیم که این از دست دادن‌ها می‌تواند جسمی باشد یا روحی، روانی، مادی ومعنوی که فرقی نمی‌کند که با سواد باشیم، فقیر یا ثروتمند، پیر یا جوان، چیزی که مهم است ما در اثر تفکر غلط یا حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها برای خود مشکلاتی را بوجود آورده‌ایم و این تفکرات غلط در مسیر ضد ارزش‌ها قطعاً می‌تواند روی جسم تخریب‌هایی را ایجاد کند وخود را بصورت انواع بیماری‌های جسمی وروانی نشان دهد که در پزشکی به آن می گویند .

حالا ممکن است تصور کنیم که همه چیز تمام شده ودیگر زندگی برای ما اهمیتی ندارد (مثال مورچه ای که آب وارد سوراخش شد گفت که وای دنیا تمام شد) یا ما رقمی نیستیم ما بیخودی به این دنیا آمده‌ایم، ما را عوضی زائیده‌اند وهزاران حرف دیگرکه توجیح است برای خودمان وفرو رفتن در تاریکی‌ها ونا امیدی ونشان از دست دادن اعتماد به نفس ماست وتسلیم درمقابل نابودی محض وعدم تلاش ما برای رهایی وسلامت ولی اگر به تمام هستی نگاه کنیم خواهیم دید امکان ندارد چیزی پیدا کنیم که جهت بیهودگی پا به هستی گذاشته باشد. برای مثال لاشخورها را نگاه کنید چقدر زشت هستند، گوشت انسان هم که خوردنی نیس و همین‌ها اگر نباشند، میکروب حاصل از لاشه‌ها می‌تواند موجب بیماری شودکه هم حیوان‌ها ودر آخر هم انسان‌ها را از پا در می‌آورد.

پس اگر هم به مطالبی برسیم که تصور کنیم بیهوده پا به هستی گذاشته‌ایم باید مطمئن باشیم که این پندار وتصویر نادرست ماست که نتوانسته‌ایم به هسته درون ویا فلسفه وجودی آن چیز پی ببریم.

انسان وقتی پا به هستی گذاشت نیروی ما فوق ویا قدرت مطلق او را به یک دو راهی هدایت کرد، یکی تاریکی ودیگری روشنایی‌هاست، واصولا انسان‌ها تاریکی‌ها را تجربه می‌کنند برای رسیدن به عظمت روشنایی

ما تا قهر را نفهمیم مهر را نمی‌فهمیم وبا درد فراق لذت وصال دو چندان می‌شود.

وقتی در تاریکی فر رفتیم باد از گذر گا های سخت عبور کنیم واگر توانستیم از این گذر گا های جان سالم بدر کنیم انوقت انمسانی کار آزموده و رها خواهیم شد، نکته حائز اهمیت در اینجاست که ما در جهان هستی تنها وبدون پشتیبان نیستیم ونیروی عظیم وشگفت انگیزی به نام نیروی مطلق یا خداوند ویا نیروی برتروجود دارد که می‌تواند یاری رسان ما باشد وما را مورد هدایت قرار دهد ولی جلب حمایت این نیروسازوکارخودش را دارد وشرط اول آن دوری از ضد ارزش‌هاست وپرداختن به ارزش‌ها وراه یافتن به مسیر صراط مستقیم می‌باشد.

مولای متقیان می‌فرماید: هر کس به من یک کلمه یاد دهد من بنده او می‌شوم.

نوع مطلب : وادی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :